ijournal.cz

Nové trendy z oblasti estetické (korektivní) dermatologie

red Zdroj: Medicom Clinic 31.1.2015 Krása a zdraví

Estetická, korektivní,dermatologie umožňuje dnes vyřešit řadu nedokonalostí pleti i pokožky celého těla. Cílem každého ošetření uskutečněném na klinici plastické chirurgie, laserová dermatologie a estetické medicíny MEDICOM CLINIC je především snaha o zachování přirozeného vzhledu pacienta. Více o novinkách, trendech a zajímavostech z této oblasti s korektivními dermatoložkami MUDr. Katarínou Třískovou, MUDr. Markétou Majerovou a MUDr. Evou Harapátovou.

MUDr. Katarina TriskovaMUDr. Marketa MajerovaMUDr. Eva Harapatova 

 
Zachovat přirozený vzhled a akceptovat jedinečnost každého pacienta je hlavní cílem každého ošetření. „Jedním z hlavních důvodů, proč ženy i muži přicházejí na kliniku, jsou často preventivní, udržovací ošetření. Právě díky nim dokážeme řadě problémů v budoucnosti předejít. Jedná se například o vznik vrásek či nežádoucí pigmentací. Roste rovněž počet žen, u nichž ošetřujeme oblast krku, dekoltu, rukou či dalších částí těla,“ říká MUDr. Katarína Třísková. 

                                                               Novinky estetické medicíny a laserové dermatologie

Nová generace výplňových materiálů na bázi kyseliny hyaluronové

Kyselina hyaluronová představuje látku tělu zcela vlastní, která pokožku současně hydratuje a regeneruje. Používá se především pro vyplnění vrásek, doplnění objemu v obličej či ke zvětšení rtů. Právě přirozenost pro tělo vede mnoho pacientů k její aplikaci. Novinku představují výplňové materiály nové generace cíleně vyvinuté pro určité lokality obličeje.

„S výběrem správného výplňového materiálu souvisí rovněž i způsob jeho aplikace. Pacientům je dobře známá aplikace jehlou, ale dnes jsou využívané i netraumatické kanyly, kterými lze aplikovat výplňový materiál do specifických oblastí. Touto formou dochází navíc ke stimulaci produkce kolagenu v pleti,“ říká MUDr. Katarína Třísková.

MEDICOM CLINIC II.

Elos – radiofrekvenční ošetření pleti

Radiofrekvenční přístroj eTwo představuje hit estetické medicíny. Jeho unikátnost spočívá v kombinaci dvou osvědčených estetických ošetření, což umožňuje provádět zákrok nejen na povrchu, ale také v hlubších vrstvách kůže. Toto bezpečné, neinvazivní ošetření se používá k omlazení pleti, redukci vrásek, zlepšení kontur obličeje i tonu pleti, zatažení pórů a barevnému sjednocení. Na rozdíl od jiných procedur mohou zákrok podstoupit také pacienti s tmavším typem pleti nebo opálenou pokožkou, což umožňuje jeho aplikaci v průběhu celého roku. Velkou výhodou je rovněž krátká doba hojení. Když dochází k odstranění pigmentů, probíhá regenerace během 10 – 14 dní, při obnově kolagenu naopak v rozmezí 3 – 6 týdnů. „Zákrok rovněž barevně sjednocuje pokožku tím, že odstraňuje nežádoucí pigmentaci i koriguje lehká začervenání. Po zákroku je pokožka v místech ošetřovaného pigmentu začervenalá, naopak v oblastech rejuvenace je zčervenání minimální,“ doplňuje MUDr. Markéta Majerová.

MEDICOM CLINIC VII.

PRP – kombinace plazmaterapie s nesíťovanou kyselinou hyaluronovou

Plazmaterapie představuje mini invazivní metodu omlazení pokožky, která současně zpomaluje proces stárnutí. Vyhlazuje jemné a zmírňuje hluboké vrásky, zlepšuje texturu pokožky a tonus pleti i zlepšuje trofiku vlasového folikulu. Velkou pomoc nabízí také při hojení ran a zlepšuje výsledný stav jizev.

„Plazmaterapie představuje rejuvenační metodu, při níž využíváme pacientovu vlastní krev, takže nehrozí alergie či rezistence. Její výhodou je, že nemění rysy obličeje a můžeme ji aplikovat celoročně. Navíc ji lze kombinovat s výplňovými materiály, botulotoxinem či s lasery. Efekt dosahuje také při léčbě alopecie u mužů či u žen,“ doplňuje MUDr. Eva Harapátová. 

MEDICOM CLINIC

Lékařská epilace –LightSheer DESIRE

Lékařský epilační laser LightSheerDESIRE umožňuje zatočit s nežádoucími chloupky během 10 – 15 minut. Navíc odstranění chloupků je až o 75 % rychlejší a méně bolestivější. „Pro epilaci laserem LightSheerDESIRE je nutné, aby chloupky byly, ideálně den předem, oholené žiletkou. Navíc zákrok není vhodné podstupovat v případě, že je pokožka opálená či ošetřená samoopalovacím krémem. Proto začátek zákroků není dobré odkládat na léto, ale využít zimní nebo maximálně jarní období (většinou je totiž potřeba celkem 5 – 7 sezení v intervalech, které se postupně prodlužují). Po epilaci je nezbytné vyvarovat se slunečnímu záření a používat ochranné krémy po doba několika týdnů tak, abychom zabránili nežádoucí pigmentaci,“ upozorňuje na důležitost správného načasování zákroku MUDr. Katarína Třísková.

MEDICOM CLINIC X.

Ulthera – neinvazivní lifting obličeje

Ulthera je jediná technologie na světě, která poskytuje neinvazivní lifting krku, tváří a očního okolí. Ošetření neinvazivním frakčním mikro-fokusovým ultrazvukem umožňuje omladit obličej bez použití skalpelu, následné hospitalizace či rekonvalescence. Navíc bez jakýkoliv jizev. Ulthera je vhodná pro všechny, kdo touží po vypnutí a omlazení obličeje, ale nechtějí či nemohou podstoupit klasický facelifting. Ošetření pozitivně ovlivňuje povislou kůži v oblasti čelistí a podbradku, vyhladí vrásky v očním okolí a převisy pod dolním víčkem.

„Neinvazivní lifting provedený ultrazvukem působí v hloubce 1,5 – 4,5 mm. Žádná jiná technologie ambulantního charakteru neproniká tak hluboko, aby mohla stimulovat fibtoblasty k nové tvorbě kolagenu a elastinu a působila na SMAS vrstvu, kterou je potřeba vypnout. Obrovskou výhodou je, že klient po zákroku odchází bez červené, spálené, oteklé kůže i stehů. Zákrok je možné provádět celoročně a ihned po jeho ukončení nanést make-up,“ shrnuje výhody Ulthery MUDr. Eva Harapátová.

 

                                                            Správné načasování zákroku – polovina úspěchu

S výběrem odpovídajícího zákroku vždy pomůže pacientovi lékař, který mu rovněž doporučí i nejlepší období pro jeho provedení.

období: podzim – jaro

  • rejuvenace – prohřátí podkoží, s nímž dochází k nastartování nové tvorby kolagenu
  • laserové ošetření pigmentací, žilek, výrůstků, chloupků
  • chemický peeling, hydratace pleti pomocí mikrojehliček

období: léto

  • především hydratace kyselinou hyaluronovou pomocí mikrohličkování, mezopistolí, kanylovým skinboosterem
  • při dodržení ochrany před slunečním záření rovněž: Ulhtera, radiofrekvence (nižší intenzity)

celoroční zákroky

  • ošetření botulotoxinem
  • výplně kyselinou hyaluronovou
  • mezonitě
  • mezotherapie

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Medicom Clinic