ijournal.cz

Nové trendy cestovního ruchu v Libereckém kraji

red Zdroj: KÚ Libereckého kraje 11.1.2015 Cestování

Liberecký kraj vylepšuje prezentaci nabídek a možnosti cestovního ruchu, a to díky projektu Moderní příležitosti marketingu cestovního ruchu, který se nyní realizuje. Liberecký kraj chce ve větší míře využít nové trendy v cestovním ruchu – mobilní telefony, ipady a tablety. Dnešní návštěvník má možnost si na svém mobilním telefonu nebo tabletu naplánovat výlet, trasu a turistické atraktivity, které chce vidět, a má také možnost se během výletu podívat např. na další turistické atraktivity, které se nacházejí v jeho okolí. Záměrem je proto využít dostupných technologií, ulehčit a zpříjemnit pobyt turistickým návštěvníkům. 

„Gut am See“

„Gut am See“


Hlavní aktivitou je vytvoření společné česko-německé přeshraniční mobilní aplikace, která návštěvníkovi poskytne mobilního turistického průvodce. Mobilní průvodce bude kromě zobrazení základních informací o kraji, turistických atraktivitách či kalendáře akcí umožňovat i vytvoření účtu v mobilní aplikaci a jeho propojení s turistickým portálem Libereckého kraje a sociálními sítěmi,nahrávání vlastních výletů, fotografií či posílání pohlednic na email. Aplikace bude dostupná pro uživatele už od ledna 2015.

DSC_2155

Mezi další aktivity, které vylepší webovou prezentaci cestovního ruchu, patří i QR kódy, virtuální prohlídky, přeshraniční elektronický newsletter, či e-pohlednice na webovém portále.

Hotové výstupy jsou k dispozici nejen uživatelům turistických portálů, ale i podnikatelům cestovního ruchu či infocentrům, aby i oni mohli vylepšit své webové prezentace a způsoby propagace. Všechny výstupy budou k nalezení na www.liberecky-kraj.cz.

Adventní čas na vánočním trhu uprostřed nádherného starého města Zhořelec

Adventní čas na vánočním trhu uprostřed nádherného starého města Zhořelec

Nositelem projektu Moderní příležitosti marketingu cestovního ruchu je na české straně Liberecký kraj a jeho německým partnerem je rozvojová společnost EntwicklungsgesellschaftNiederschlesischeOberlausitz mbH. Projekt je v hlavních aktivitách realizován především na území Libereckého kraje a jeho turistických regionů a na území Oberlausitz.


ZhořelecZhořelec

Město Zhořelec/Görlitz má jedno z nejlépe zachovalých historických center v Německu. Mnoho národních a mezinárodních filmařů, zde najde krásné kulisy pro své filmové a televizní produkce. Obyvatelé tak město s láskou označují jako Görliwood. 


DSC_2168

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: KÚ Libereckého kraje