ijournal.cz

Nezapomenutelný Den dětí a jak na něj!

red Zdroj: foto: archiv 30.5.2019 Pro děti, Rady, tipy, názory

Lámete si hlavu s tím, jak dětem letos připravit nezapomenutelný den dětí? Hrajete s nimi stále dokola ty samé hry a rádi byste je pobavili něčím novým? Máme pro vás tipy na úžasné hry, které budou vaše ratolesti zaručeně bavit. Vyzdobte zahradu barevnými balónky, nachystejte dětské mlsání a pozvěte pár kamarádů vašich dětí. Vše ostatní jsme vymysleli za vás!

Cheetos_Mix_Ups_Mega_FunKdo hledá, najde

Možná víte, že velikonočním zvykem v některých zemích je tzv. hledání vajíček. Děti to přímo milují, protože hledání „pokladů“ je dobrodružství! Inspirujte se, nemusíte použít vajíčka, ale cokoli vás napadne. Bonbony, mince, žetony… Poschovávejte je po celé zahradě, nebo na louce. Úkolem malých detektivů bude najít co nejvíce předmětů. Děti mohou hledat samostatně, nebo v týmech. Nezapomeňte je předem namotivovat. Kdo najde nejvíc předmětů, vyhrává štědrou odměnu! Vsaďte na jistotu, třeba nesmažené kukuřičné křupky Cheetos Mix Ups má rádo každé dítě. V balíčku najdete 3 příchutě ve 3 tvarech, jsou tak opravdovou zábavou pro celou rodinu!

Hry, které baví

Dají se hrát kdekoli, nevyžadují žádnou dlouhou přípravu a děti baví. To je ideální kombinace pro rodiče, kteří na chystání dětského dne nemají příliš času. Příkladem takové hry jsou Magnety. Děti se procházejí po prostoru a vy zvoláte, jakou částí těla a po kolika se mají magnety spojit. Například rameny po třech či nosy po dvou. Kdo se nestihne spojit, vypadává. Další oblíbenou hrou jsou Škatulata. Postavte židle do kruhu, musí jich být však o jednu méně, než dětí, které kolem nich chodí. Pusťte nějakou veselou písničku a stopujte ji, ve chvíli, kdy píseň skončí, se děti musí posadit. Na koho židlička nezbyde, je ze hry venku.

Zpátky do minulosti

Vzpomínáte si ještě na hru Honzo, vstávej? Tak jednoduchá, a tak zábavná! Ukažte dětem, jak jste si hráli vy. Jeden hráč stojí v cíli otočen k ostatním zády a postupně oslovuje jednotlivé hráče. Na pokyn „Honzo, vstávej“ se soutěžící vyvolávače zeptá, kolik je hodin. Vyvolávač odpoví, kolik a jakých kroků může hráč udělat. Fantazii se meze nekladou, přibližovat cíli se děti mohou např. kroky mravenčími (na délku chodidla), sloními (co největší), žabími (skok vpřed tzv. žabákem), račími (kroky vzad) atd. Vítězí ten, kdo je v cíli nejrychleji.

Celodenní zábava

Další tip je pro rodiče, kteří chtějí dětem nachystat doslova nezapomenutelný zážitek. Bude nutná delší příprava, ale o to více si to dítka užijí. Rozdělte děti na dva týmy. Jejich úkolem bude nejprve vymyslet jméno týmu, namalovat na plátno svou vlajku, nacvičit si pokřik a vytvořit si nějaké poznávací znamení, např. znak na tváři. Nezapomeňte tedy na barvy na obličej. Po zbytek odpoledne budou proti sobě týmy soupeřit v čemkoli, co vás napadne. Obyčejné soutěže jako jsou závody, lovení rybiček, skákání panáka na čas atd. dostanou náhle jiný rozměr, protože být součástí týmu a bojovat proti soupeřům je vzrušující. Pro zklidnění malých raubířů můžete zařadit například i hádanky nebo malování.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv