ijournal.cz

Kavárna POTMĚ se blýskne v novém, zatemněný autobus vyjede po třinácti letech naposledy

red Zdroj: Kavárna POTMĚ 30.5.2019 Aktuality a pozvánky

Kavárna POTMĚ zakotví 3. června na náměstí Republiky, kde setrvá až do 20. června. Právě zde představí letos novinku – modulární kavárnu z dílny KOMA MODULAR s interiérem od IKEA, která kromě 24 míst nabídne poprvé i venkovní terasu a bohatý doprovodný program. Mobilní verze modulů navíc od příštího roku nahradí i současný zatemněný autobus. Ten letos vyjede do regionů naposledy. Pro hosty je v nové kavárně připravena řada překvapení, která probudí fantazii i smysly. Pobytem v kavárně provedou hosty kavárníci, kteří z role nevidomých nevystoupí většinou celý život.

 Fotokredit_Jakub Skokan

V novém pojetí se promítne 13 let zkušeností

„Nechceme se našim hostům okoukat. Naopak, snažíme se jim přinášet i jiné než kavárenské zážitky,“ vysvětluje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová, proč se letos v Praze tým Světlušky rozhodl postavit modulární verzi. Kavárna, kterou navrhla mladá designérka Adéla Bačová z KOMA MODULAR, stejně jako grafika od Grafického studia Českého rozhlasu a interiér od IKEA bude překvapením. „Návštěvníky opět čeká absolutní tma, nicméně zrakově postižení kavárníci určitě ocení adaptaci prostoru, ve kterém jsme využili naše zkušenosti z předchozích třinácti let provozu. Pracujeme s různými typy povrchů, odhlučněním, vodicími liniemi nebo ergonomií baru,“ odhalila něco z nového konceptu Drastichová. „V Kávarně POTMĚ se propojují témata spravedlivého přístupu a rovných příležitosti, které jsou rovněž klíčové pro IKEA a jsou součástí našich hodnot,“ doplňuje ještě Roman Bojko, Sustainability Manager IKEA. Nejen interiér a exteriér zavoní novotou. Hosté si budou moci poprvé vyzkoušet například virtuální realitu, nebo hmatový, sluchový a čichový stůl, a maximálně tak zapojit ostatní smysly.

 Kavárna POTMĚ_Praha

Hrneček tradičně s sebou

V kavárně se mohou zákazníci těšit na profesionální péči obsluhy, která se tmy nebojí a s radostí představí kousek svého každodenního světa. Hned při příchodu budou návštěvníci přivítáni a vybaveni potřebnými instrukcemi. To aby byl zážitek maximální. Poté se jich ujmou průvodci, kteří je zavedou ke stolu a předají do péče číšníka. Ten pro ně bude v kavárně obsluhou, kotvou ve tmě i zdrojem zajímavostí, na které se budou chtít zeptat. Barman připraví teplé nebo studené nápoje a nově i sladké či slané zdravé občerstvení. Poradí, jak pomocí pomyslných hodinových ručiček najít hrníček na stole nebo jak využít sluch k orientaci v kavárenském prostředí. Originální hrneček si hosté odnesou jako památku na zážitek. „Kavárna vás letos pozve i na divadelní představení, k poslechu hudby či posezení ve společnosti známých osobností. Zveme mladší hosty i seniory, školní skupiny nebo firemní kolektivy,“ dodává ještě Drastichová a připomíná vůbec hlavní poslání Kavárny POTMĚ: zůstat nejvýraznější aktivitou Světluškyv rámci osvěty a zaměstnávání lidí se zrakovým postižením.

 

Kavárna POTMĚ v Praze

Vstupné do Kavárny POTMĚ stojí pro dospělé 180 Kč, pro děti 100 Kč, rodinné vstupné 2+2 činí 500 Kč. V ceně je zahrnut jeden nápoj, hrneček s hmatným logem Světlušky a světluščí magnet na památku. Autobusová Kavárna bude stát před NC PALLADIUM od 3. – 20. června. Otevírací doba je každý den od 10 do 21 hodin, první a poslední den se může otevírací doba lišit.

 

Více informací najdete na webu zde a facebookových stránkách zde

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kavárna POTMĚ