ijournal.cz

Netradiční horký nápoj, který zahřeje a dodá vitamíny

red Zdroj: www.yuzu.cz 24.1.2021 Gastronomie

Díky velkému množství vitamínu C po staletí se Yuzu tea pije v Jižní Koreji jako prevence proti chřipce. Šťáva, kůra i semena ovoce yuzu mají řadu pozitivních účinků, nejen antioxidační, ale také protizánětlivé, protirakovinné či antimikrobiální vlastnosti. 1

„Velkou výhodou Yuzu tea je, že se s ním dá opravdu čarovat. Připravíte z něj nejen mnoho variant horkých nápojů, které nám přijdou vhod teď v zimě, ale také spoustu studených, alkoholických i nealkoholických variant. Využijete ho také při přípravě dezertů,“ říká Eliška Hynková ze společnosti Yuzu.

Yuzu_tea

S rumem nebo zázvorem?

Už ze samotného Yuzu vytvoříte skvělý horký nápoj: „Stačí ho dát do hrnku a zalít vodou. Vznikne tak nápoj s velice netradiční, ale báječnou chutí,“ doplňuje Hynková. Yuzu tea můžete přidat také do čaje místo medu a citronu. Varianta se zázvorem je pak absolutním zabijákem bacilů. Překvapivě skvělé je i jako doplněk matcha čaje. „A pokud máte rádi něco ostřejšího, můžete Yuzu tea podle chuti doplnit rumem,“ dodává Hynková.


Yuzu se zázvorem
Yuzu tea se zázvorem

Budete potřebovat:

250 vroucí vody, 40 g yuzu (2 lžíce), 20 g zázvoru

Do hrnku si nalijeme vroucí vodu. Lžicí nabereme Yuzu a rozmícháme ve vroucí vodě. Poté oloupeme zázvor a nakrájíme ho na plátky nebo kostičky. Zázvor dáme do hrníčku s čajem a necháme 5-7 minut louhovat, poté ho vyjmeme a můžeme podávat. Dobrou chuť!

Více receptů naleznete na www.yuzu.cz

 

Zdroj:
1.
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/87559129.2014.902958

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.yuzu.cz