ijournal.cz

Nemůžete spát? Možná je na čase investovat do nové matrace

red Zdroj: Gumotex 5.9.2014 Hi-tech a bydlení

Nemůžete spát? Možná je na čase investovat do nové matrace. Máme pro Vás osm tipů pro výběr nové matrace.

Zena_na_matraci

Dobře víte, jak velkou hodnotu má pro Vás dobrý spánek. Hodinu před spaním vypínáte svůj počítač. Několik hodin před spaním se vyhýbáte nápojům s kofeinem. Svoji ložnici jste přetvořili ve tmavou a tichou svatyni spánku. Dokonce jste začali chodit do postele každý den ve stejnou dobu a dodržujete spánkový režim. Chcete se ráno budit odpočatí a usměvaví.

Ale namísto toho sebou házíte a převalujete se, jakmile se Váš partner byť jen nepatrně posune, hned jste vzhůru. A i po druhé ranní kávě se stále cítíte značně podráždění a bez nálady. Tohle mohou být známky toho, že je potřeba si pořídit novou matraci.

„Matrace je často to poslední, na co lidé myslí, pokud se jedná o zkvalitnění spánku, “ říká Ing. Jaromír Kacetl ze společnosti GUMOTEX MATRACE s.r.o. „Lidé se často uchylují k rychlým řešením, nechají si třeba i předepsat prášky na spaní, ale nezamyslí se nad tím, že jejich matrace je 15 let stará. Přitom správná matrace je opravdu naprostým základem správného spánku.“

Matrace.Gumotex.small

Jestliže na jeden či více z těchto bodů odpovíte kladně, je zřejmě na čase pořídit si novou matraci:

-         máte matraci již více než 7-10 let (což je standardní životnost matrace)?

-         má Vaše matrace na povrchu boule nebo nerovnosti?

-         budíte se ráno s bolestmi?

Ing. Jaromír Kacetl ze společnosti GUMOTEX MATRACE s.r.o. přináší tipy pro výběr té správné matrace pro Váš pohodlný spánek:

1.) Zkuste si zaznamenat typ matrace/výrobce matrace, na které se Vám spalo dobře. Pokud třeba zjistíte, že u tchýně spíte pokaždé jako nemluvně, nebo že jste se královsky vyspali v hotelové posteli na poslední služební cestě, je dobré si to zapsat. Poté si vyhledáte typ matrace, která Vám poskytovala zázemí pro skvělý spánek.

2.) Požádejte své přátele a rodinu, aby Vám doporučili značku, se kterou jsou spokojení. Nebyli jste úspěšní? Tak se zkuste podívat na stránky kam lidé píší recenze na výrobky. Nebo se podívejte na návod pro výběr vhodné matrace na stránkách GUMOTEX MATRACE: http://www.matrace-gumotex.cz/c/7/jak-vybrat-matraci

3.) Vytvořte si rozpočet. Nejprve se podívejte na internetu na ceny matrací, aby Vaše očekávání odpovídala realitě, až se vydáte do obchodu. Na nově zakoupené matraci strávíte pravděpodobně 7-8 hodin příštích 7 a více let, a od toho se bude odvíjet i kvalita Vašeho spánku. Pokud investujete např. 8 820 Kč do nákupu matrace AirGO, novinky firmy GUMOTEX MATRACE s.r.o., bude cena Vašeho kvalitního spánku méně než čtyři koruny denně.

4.) Do prodejny jděte i s partnerem. Pokud budete vybranou matraci sdílet spolu, přiveďte partnera s sebou do prodejny, abyste mohli vybranou matraci otestovat. V sázce je zdravý spánek Vás obou. Navíc tlak Vašeho partnera na matraci ovlivňuje i to, jak pohodlně se na matraci leží Vám.

5.) Vyzpovídejte prodavače. Seznamte prodavače bez obav se svými požadavky – sdělte mu třeba to, že se Vám spí skvěle na pružinové matraci, nebo jak současná příliš měkká matrace ničí Vaše záda. Úkolem prodavače je pomoci Vám odejít s tou nejlepší matrací pro Vás. 

6.) Rezervujte si na návštěvu obchodu dostatek času. Opět platí, že se budete rozhodovat o investici, která Vás bude ovlivňovat několik následujících let, nerozhodujte se tedy na místě ukvapeně. Na místě bude velké množství matrací, ze kterých můžete vybírat. Pokud si tedy pro výběr matrace nevyčleníte dostatek času, je možné, že svého rozhodnutí budete později litovat.

7.) Z dostupných matrací si vyberte 3-5 horkých kandidátů a na každé z těchto vybraných matrací zkuste strávit alespoň 5 minut. Během této doby budete pravděpodobně schopni odhadnout, zda matrace poskytuje dostatečnou oporu. „Na matraci je potřeba si poležet ve všech polohách, ve kterých spíme – na zádech, na boku, případně i na břichu, a přitom vnímat, jak se nás dotýká, kde je nepříjemně tvrdá, kde otravně měkká, či se do ní zaboříme a musíme vynaložit větší úsilí, abychom se otočili anebo vstali. Minuta je určitě málo, protože některé druhy pěn potřebují čas, než se zahřejí a přizpůsobí tělu. Je potřeba vyzkoušet si více různých druhů,“ doporučuje Ing. Jaromír Kacetl ze společnosti GUMOTEX MATRACE s.r.o.

8.) Nenechte se napálit. Na našem trhu jsou například matrace, u kterých můžete být uvedeni do mylného dojmu, že výrobce garantuje 25-letou záruku. Až když se o podmínky záruky budete zajímat podrobněji, zjistíte, že se vztahuje pouze na zip. Při záruce je třeba si vždy ověřit, na co se vztahuje a jakým způsobem se vyřizuje reklamace. Je nutné přijít s matrací do obchodu a potom 30 dní čekat, jak s ní výrobce naloží? A na čem budete mezitím spát? Anebo se s ním dá spojit telefonicky či mailem. Pokud se chcete na kvalitu a záruku výrobku opravdu spolehnout, doporučujeme Vám spolehnout se na kvalitu českého výrobce GUMOTEX MATRACE s.r.o., který má ve výrobě matrací 60ti letou tradici.


AirGO_01

Matrace AirGO, GUMOTEX MATRACE s.r.o., www.matrace-gumotex.cz, cena od 8820 Kč

Nová kolekce matrací AirGO přináší nadstandardní prodyšnost a pružnost pro zdravý a kvalitní spánek. Matrace je tvořena z nejnovějších PUR pěn, při jejichž výrobě byl použit nový systém OPEN CELL. Tato otevřená struktura buněk zajistí maximální prodyšnost pěny při zachování velmi příjemného „líného efektu“. 


Další informace získáte na videu, odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=pgk0i6e0Wwk

GUMOTEX MATRACE jsou českým výrobcem postelových matrací. V této oblasti má firma bohaté zkušenosti a dlouholetou tradici, která sahá až do 50. let minulého století. Jako první na českém trhu začala firma GUMOTEX MATRACE nabízet i zdravotní matrace. Největší prioritou společnosti je spokojenost zákazníků, a proto nabízí možnost vybrat si matraci na míru. Součástí programu pro zdravé spaní je i široký sortiment příslušenství do ložnic, včetně servisu a poradenství při výběru vhodné matrace. Kromě matrací jsou v nabídce také rošty, dřevěné postele, anatomické polštáře, přikrývky, ložní povlečení, chrániče na matrace a rozkládací křesla. 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Gumotex