ijournal.cz

Nejdůležitější podzimní trendy v Lindex

red Zdroj: Lindex 24.7.2014 Móda, obuv, doplňky

Letos na podzim jde spíše o důležité kousky a hlavní fenomény než o konkrétní módní trendy,“ tvrdí Nina Starck, vedoucí oddělení designu ve společnosti Lindex.

Jako nejdůležitější celkové směry v této podzimní kolekci Lindex zmiňuje Nina tyto tři: měkkost, smyslnost a ležérní luxus. Kromě nich však také zmiňuje následující fenomény, na které se bude móda společnosti Lindex zaměřovat v této podzimní sezóně: maximalizace, materiály, sety, klínky, textové a číselné potisky, šedá a popelavě bílá.1354_w1428_35720_ST

Lindex

Měkkost – vše, co je měkké, něžné a nenucené se špetkou uvolněnosti. Tyto vlastnosti jsou skutečnou esencí módy pro tuto sezónu. Vše je hladké, teplé, pohodlné a příjemné.

Smyslnost – inspirací této podzimní módy je kombinace mužského aspektu a opravdové ženskosti. Ženy si z mužského šatníku půjčí oblečení, jako jsou jednoduché, elegantní kalhoty. Ty se snoubí s něčím ultraženským, jako je krajkový živůtek, který přináší skutečnou smyslnost.

Ležérní luxus
– móda se vydává nenucenou, ležérnější cestou a zohledňuje pohodlí těch, kdo ji budou nosit. Tuto uvolněnou módu pro volné chvíle, která se vyznačuje detaily, jako je zdobení či kovově lesklé potisky, charakterizuje1354_w1428_35725_ST ležérní luxus a objem.

Maximalizace
– je tu pro objem. Letošní podzim se ponese v duchu velkých rozměrů: například robustní pletené zboží, velmi široké či superdlouhé sukně s maxiobjemem

LindexMateriály– vše, čeho se můžete dotknout. V podzimní kolekci nás velice zajímaly materiály. Oděvy v ní jsou velmi měkké, občas trošku huňaté. Prostě spousta kožešiny, a to nejen na kabátech, ale i v detailech. Se vším měkoučkým kontrastují materiály, jež jsou tvrdší a drsnější. Občas je obtížné říci, zda je ten či onen kousek pletený nebo tkaný. Na tom ale nesejde; záleží jen na výrazu, ten je důležitý.

Sety
– letos na podzim se budeme oblékat do šatů ve sladěných setech a1354_w1428_35733_ST soupravách. Sukně s ladícím topem je stylová a příjemně neformální. Sety rovněž dají vyniknout klínkům vyvedeným v kontrastních barvách nebo materiálech, které oblečení propůjčí moderní a vzrušující vzhled.

Písmena a číslice - jsou využity v potiscích inspirovaných hiphopovou kulturou a módou ulice. Používáme je k tomu, abychom formálnějšímu oblečení dodali trochu nevázaného šmrncu

Šedá a popelavě bílá – tyto barvy patří mezi ty nejdůležitější pro letošní podzim, a budou ještě zajímavější v monochromatickém provedení, jako pouze šedé či popelavě bílé oblečení bez jakýchkoli akcentů.

 

 
 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Lindex