ijournal.cz

Nebojte se odhalit ramena!

red Zdroj: Cellbes, Esprit, Deichmann, F&F a Takko 23.7.2017 Móda, obuv, doplňky

Šaty, halenky a topy nám začaly sklouzávat z ramen už minulou letní sezonu. Jinak tomu není ani letos, kdy se stalo svůdné odhalování jedním z nejžhavějších módních trendů.
takko_pruhovane_triko_cz_299_kc_sk_9_99_eur

FF_bily_top_s_vysivkami_549_Kc esprit_pruhovana_halenka_s_holymi_rameny_1199_kc

Atraktivní odkrývání ženských ramen však v historii módy není žádnou novinkou. Víte, kam sahá jeho původ? Do období 60. let minulého století, kterému panovala neodolatelná Brigitte Bardot. Ta svůj stylově odhalený dekolt i ramena ráda vystavovala na odiv okolí. A právě po ní se tyto oděvy anglicky nazývají Bardots.

Ženě, která ráda sáhne po odvážném kousku, by top nebo šaty s odhalenými rameny nebo s průstřihy neměly v letním šatníku chybět. V obchodech vás oslní nejen různé styly a střihy, ale také barvy a příjemné materiály.

odhalte ramenaSlýcháte, že takto oděné mohou být jen mladé dívky? Omyl! Odhalená ramena sluší dámě každého věku. Stačí si jen najít správnou variantu a vzor lichotící dané postavě.

Klasikou zůstávají vršky a šaty se sklouzávajícími nařasenými rameny, které jsou opatřeny jemnými gumičkami. Objevují se ale i vykrojené průstřihy přes ramena, nebo blůzky na tenká ramínka se spadlými rukávy. Módními jsou také topy a šaty na jedno rameno.
takko_halenka_cz_449_kc_sk_16_99_euresprit_pruhovana_modro_bila_halenka_1199_kcCellbes_bila_halenka_bez_ramen_CZ_899_Kc_SK_34-95_eur


Co se týče barev, letní kolekce je prozářená převážně veselými odstíny, pastely a svěží bílou barvou. Svrchní díly bez ramen zdobí pruhy, kostky i módní výšivky a volány. Oblíbené jsou výrazné květované a tropické vzory anebo festivalový bohémský styl s etno vzory a třásněmi.

A jak se líbí trend odhalených ramen vám? Podlehli jste už jeho kouzlu?

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Cellbes, Esprit, Deichmann, F&F a Takko