ijournal.cz

Navštivte Czech Repubrick, lego zemi českých památek

red Zdroj: www.czechrepubrick 12.3.2018 Aktuality a pozvánky, Výstavy

Několik českých památek na jednom místě nově najdete v prostorách spodního patra hračkářství Hamleys. Za vymazlenými modely z kostiček stavebnice LEGO stojí 13 850 hodin práce českých nadšenců, pro něž se lego stalo doslova vášní. Všechny stavby jsou složeny výhradně z originálních lego dílů a nejsou spojovány žádným lepidlem ani speciálně upravenými kostkami.

Hamleys_brickrep_3
„Chtěli jsme vytvořit jasně koncipovanou výstavu, která zaujme české publikum i cizince bez rozdílu věku. Zvolili jsme proto zcela odlišný způsob prezentace, díky kterému vyniknou detaily staveb a preciznost zpracování,“ říká investor výstavy a lego nadšenec Michal Šnobr.

Na ploše 900 m2 je k vidění asi 30 modelů, složených z více než 2,5 tuny kostiček. Svou velikostí a zpracováním návštěvníky ohromí nejnavštěvovanější české památky, jako jsou hrad Karlštejn, katedrála sv. Víta, zámek Lednice nebo třeba vysílač Ještěd. „Jako první dokonce můžete navštívit zrekonstruované pražské Národní muzeum včetně vnitřních expozic nebo Kaplického knihovnu, která se na rozdíl od Letné u nás realizace dočkala,“ doplňuje Michal Šnobr.

Hamleys_Brickrep_2

Korunovační klenoty na dosah ruky

Absolutním tahákem jsou české korunovační klenoty vystavené v původně zachovaném trezoru, který je součástí historické budovy. Klenoty jsou věrnou kopií našeho národního pokladu v měřítku 1 : 1 a návštěvníci je mohou obdivovat ze vzdálenosti pár centimetrů. Velké oblibě se těší i modely složené ze stavebnice LEGO Technic, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet nejrůznější prvky ovládání. Mohou se tak stát pilotem stíhačky, řidičem tahače nebo třeba osvětlovačem hudebního festivalu.

3, 2, 1… Jedeme!

Každých 15 minut se za pomoci časovače spustí vozíček, který vezme několik lego postaviček, tzv. minifigů, na adrenalinovou projížďku po horské dráze. Ta měří skoro 7 metrů na délku a s více než 26 metry kolejí se stává největším modelem svého druhu na světě.

Hamleys_brickrepDoprovodný program pro malé i velké

Výstava Czech Repubrick není jen přehlídkou toho, co vše umí šikovné ručičky z lego kostek postavit. Návštěvníci si tu mohou vyzkoušet i cameru obscuru, která v dávných dobách pomáhala malířům kreslit podle předlohy, nebo klíčovací místnost, kde lego kostky doslova rostou před očima. Všechny děti navíc ke každé zakoupené vstupence dostanou pracovní listy, které prověří jejich postřeh. Za splnění všech úkolů je čeká odměna v podobě malého dárku.

Vždy něco nového

Přestože se jedná o stálou výstavu, organizátoři slibují, že se část modelů bude obměňovat. Vracející se návštěvník se tak může těšit, že pokaždé objeví něco nového. V plánu je například několikametrová vláčkodráha, sochy největších českých panovníků nebo třeba interaktivní model věznice.

Obchod (nejen) pro fajnšmekry

Součástí výstavy Czech Repubrick je i prodejna s exkluzivními sety stavebnice LEGO. Jsou tu stavebnice staré i několik let, které nejsou běžně k dostání. Absolutním sběratelským skvostem je minifigurka Deadpool Duck, která byla vyrobena jen v několika málo kusech. Rodiče se ale nemusí bát se svými dětmi do prodejny zamířit. Za rozumné ceny se tu dají sehnat i minifigurky ze současných sérií nebo stavebnice, které na svou sběratelskou hodnotu teprve čekají.

Výstava je otevřená denně od 10 do 20 hodin, doporučená doba návštěvy je 90 minut.

Všechny podrobnosti o výstavě najdete na www.czechrepubrick nebo na  Facebooku: https://www.facebook.com/czechrepubrick/.

 Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.czechrepubrick