ijournal.cz

Návod, jak se nezhroutit a být po čtyřicítce konečně dospělá, přináší román JAK BÝT DOSPĚLÁ

red Zdroj: Nakladatelství Domino 13.3.2016 Knihy

Příběh ze současného New Yorku napsala autorská dvojice Emma McLaughlin a Nicola Kraus, která se proslavila před pár lety románem (a posléze i filmem) Holka na hlídání.

Jak_byt_dospelaI ve své nejnovější knize, která právě dnes vychází pod názvem JAK BÝT DOSPĚLÁ v edici Romantika nakladatelství DOMINO autorky zpracovávají téma, které je dennodenním chlebem celé řady žen: přemíra povinností, odpovědnosti… a zároveň pocit, že tohle se už fakt nedá zvládnout.

Budeme svědky jednoho roku života, během kterého se hrdinka Rory McGovernová naučí, jak se ze všeho nehroutit, jak se postavit na vlastní nohy a hlavně – jak být po čtyřicítce konečně dospělá. Protože náš věk
nevypovídá vůbec nic o tom, jestli jsme už dospělí…


logo

Z originálu How To Be a Grown-up jej přeložila Dagmar Kubíková.

JAK BÝT DOSPĚLÁEmma McLaughlin & Nicola Kraus

Když chodila Rory McGovernová do sedmé třídy, usmíval se na ni z plakátů v pokojíčku Blake Turner, dětská herecká hvězda. Když se s ním o deset let později sešla na studiích na vysoké umělecké škole, platonicky ho milovala. Když si ho o dalších deset let později odvážela k sobě domů nočním taxíkem, připadala si jako ve snu. Když ale o dalších deset let později vychází najevo, že Blakeova herecká sláva poněkud bledne a na účtě chybí pro rodinu s dvěma dětmi peníze, musí se Rory z krásného snu probudit.

Talentovaná fotografka se pouští do práce na plný úvazek. V novém digitálním lifestylovém časopise jí ale šéfují dvě dívky, co sotva vyšly ze školy. Blake ji uraženě opouští a Rory zůstává na všechno kolem dětí, práce i domácnosti úplně sama. Musí stíhat vodit děti do školy, chystat oslavy, vymýšlet úspěšné pracovní foto projekty, odrážet dvoření o sedmnáct let mladšího přítele své nadřízené i nekonečné otázky rodičů, jak to s jejím manželstvím bude dál. A na synově fotbalovém tréninku může každý víkend přemýšlet, proč si ostatní ženy dokázaly vybrat muže, kteří se o rodinu postarají… Třeba sympatického Joshe.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nakladatelství Domino