ijournal.cz

Nalinkuj si …

red Zdroj: J.A.P., Trachea, DAFE-PLAST, Dřevojas. 26.12.2014 Hi-tech a bydlení

Mít vše nalinkované – to je známé úsloví, které vyjadřuje přesný cíl a jasný životní plán. Linkování však v žádném případě neznamená nudu a všednost, zvláště pokud ho přeneseme do našeho bydlení. Tam rozehraje dobrodružnou cestu jemných linek napříč celým zařízením interiéru.

Stavebni_pouzdro_EMOTIVE_KOMFORT_a_skryte_zarubne_pro_otocne_dvere_EMOTIVE_foto_zdroj_J.A.P.  (2)

HRAJTE SI SE SVÝM PÍSEČKEM

…a to doslova. Ovšem nikoliv venku a s bábovkami, ale v interiéru a na svých celoskleněných dveřích. „Geometrické tvary a linky vždy navodí atmosféru moderního a vzdušného bydlení. Kromě nábytku a ostatního zařízení se dají právě tyto tvary vetknout také do skleněných ploch – třeba dveří. „Právě linky, u kterých je požadavek na perfektní provedení, skvěle promítne do skla technologie pískování. Ta dokáže do skleněného materiálu vypískovat jakýkoliv motiv, a to v dokonalé kvalitě. Pískované plochy jsou nakonec opatřeny nano povrchem, který dekor ochrání před mechanickým oděrem, dokáže eliminovat otisky prstů a umožní snadnější údržbu,“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která je producentem pískovaného skla. Pískované dekory nemají pouze funkci estetickou – dokáží také zprostředkovat soukromí pro daný prostor. Na rozdíl od čirého skla je totiž pískované sklo neprůhledné – tedy postavy nebo objekty za ním vidíme pouze jako siluety.

Linky či pruhy nemusí být pouze jednobarevné nebo aplikované za pomoci technologie pískování. Poutavým způsobem a v jakémkoliv odstínu můžete grafiku pruhů zalaminovat do skla – tedy přesněji mezi dvě skla (mluvíme o designovém skle Grafoskle). Velmi moderní jsou také nejrůznější designové tapety, které nepatří jen na stěnu. Lze je také přetáhnout na plochu dveří. K tomuto řešení je dobré zvolit ke dveřím skryté zárubně – třeba model EMOTIVE od J.A.P., kdy je obložka nahrazena jen tenkým hliníkovým rámečkem.

Celosklenene_dvere_piskovany_motiv_posuvne_do_stavebniho_pouzdra_AKTIVE_STANDARD_foto_zdroj_J.A.P (11)Celosklenene_dvere_piskovany_motiv_otocne_skryte_zarubne_EMOTIVE_foto_zdroj_J.A.P. (3)

JEMNÉ LINKY ODLIŠÍ

Trendy v interiérovém designu hovoří jasně: jemné neutrální barvy a originální dekorování nábytku, které odliší daný prvek od nudné konkurence. V tomto duchu se nese také nová kolekce nábytku největšího českého výrobce nábytkových dvířek, společnosti Trachea. „V letošním roce jsme představili lesklé a matné dekory speciální povrchové úpravy T.acrylic. Velké zastoupení mají v obou kategoriích bílé, vanilkové nebo odstíny hnědé, kávy či cappuccina. Kromě optických kvalit, které akryláty mají, je tu další konkurenční výhoda: značná síla materiálu dovoluje, abychom do povrchu dvířek frézovali nejrůznější tvary – od jemných linek, po složitější obrazce. A v případě nábytku do dětského pokoje dokonce i čistě dětské motivy. Právě frézování dělá z nábytku originál,“ vysvětluje pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s.

Milovníci barev si linky promítnou do nábytku spíše prostřednictvím grafiky Overface. „V tomto případě nejde o žádnou samolepku, ale o grafiku aplikovanou do nábytku a finálně ošetřenou vůči oděru. Trachea nabízí k výběru geometrické dekory ze své standardní nabídky, nebo si můžete volit libovolný motiv z mnohamilionové databáze na pixmac.cz, uzavírá pan Martin Dusík.

Trachea

OKNA V GEOMETRICKÉM DESIGNU

Dovolte vašemu domu či bytu, aby vyhlížel luxusně a s nadhledem. Orámujte jeho oči šaramantní hliníkovou linkou. S okny PROGRESS ALU bude váš dům vypadat elegantně a designově a navíc bude naprosto zvukově izolační a přinese tepelné úspory. „Exkluzivní vzhled hliníkové linky totiž zajišťuje hliníková obložka, která je umístěna na plastovém profilu z vnější strany a zlepšuje nejen její vzhled, ale i mechanické vlastnosti,“ uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST.

okna_hlinik_foto_zdroj_DAFE_PLAST

NALINKOVANÁ ÚCHYTKA

Také v koupelně se setkáváme s požadavkem na jednoduché – přísně geometrické tvary nábytku. Jejich minimalistický design zpravidla není rušen žádnou úchytkou a zásuvky koupelnové skříňky otevíráme tzv. bezdotykově. „Modelová řada nábytku do koupelny COLOR je výjimečná pro zářivé variace barev, ve kterých si ji můžete pořídit, a jasně poznávacím znamením je také způsob, jakým se zásuvky otevírají. Horní část čela zásuvky je frézovaná po celé své délce a zprostředkuje tak pohodlné uchopení na kterémkoliv místě, a tedy rychlou manipulaci s ní. V zavřeném stavu vykrývá vyfrézovanou část zásuvky korpus nábytku, říká Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu Dřevojasu, v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku.

Drevojas_novinka_rada_COLOR_foto_zdroj_Drevojas


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: J.A.P., Trachea, DAFE-PLAST, Dřevojas.