ijournal.cz

Na hokejové mistrovství světa do Bratislavy i na poslední chvíli!

red Zdroj: FlixBus 2.5.2019 Cestování, Koktejl

Hokejové mistrovství světa na Slovensku začíná již za pár dní a tento rok se koná přímo za humny. Je vám Slovensko jako pořádající země povědomá? Není divu. Není to tak dávno, co se zde mistrovství světa konalo a česká reprezentace tady zaznamenala úspěch! Někteří naši hoši mají vzpomínky na MS v roce 2011 ještě v živé paměti, neboť se jim na krku houpala bronzová medaile. Všichni bychom si moc přáli, aby na úspěch u našich sousedů navázali. Nakopnout by náš tým mohl třeba brankář Jakub Kovář, útočník Michael Frolík nebo útočník Jakub Voráček.

hokej

Mistrovství světa začíná v Bratislavě a Košicích 10. května. Češi vstoupí do turnaje hned úvodním zápasem se Švédskem a všechny zápasy odehrají ve skupině v Bratislavě, zatímco Slováci budou hrát v Košicích. Během zápasů základní skupiny se Češi utkají kromě Švédů ještě s Nory, Rusy, Lotyši, Rakušany a Švýcary. Nejtěžší soupeře má tak český tým hned v úvodu mistrovství. Jejich počínání bude opět sledovat celá republika, někteří nalepeni u televizních obrazovek a jiní jedou přímo do dějiště mistrovství světa. Rádi byste vyrazili podpořit naše české naděje?

Ubytujte se ve Vídni místo v Bratislavě

Máme pro vás „čecháčkovský“ tip, jak se na poslední chvíli dostat do centra dění co nejlevněji a také, jak ušetřit za ubytování. Pokud ještě nemáte ubytování objednané, zjistíte nyní, že ceny jsou v Bratislavě vyšroubovány neuvěřitelně vysoko. V době konání mistrovství je tedy výhodnější najít si ubytování v ani ne hodinku vzdálené Vídni. Ceny za ubytování se zde pohybují někdy až za čtvrtinovou cenu než v Bratislavě. Ve Vídni se navíc dá podniknout spoustu věcí i v dopoledních hodinách, případně ve dnech, kdy český nároďák bude odpočívat a bude mít den volna mezi zápasy.

Navštívit můžete třeba katedrálu svatého Štěpána, Hofburg, palácový komplex Belvedere nebo zámek Schönbrunn. Alternativou je i návštěva zábavního parku Prátr, kde se nachází přibližně 250 atrakcí! Odpoledne pak pohodlně přejedete do slovenského dějiště hokejového mistrovství. Autobusy FlixBus mezi Vídní a Bratislavou pendlují skoro každou hodinu a nestrávíte v něm déle než hodinku!

flixbus

Vyhrajte vstupenky ve fanzóně

Pokud ještě nemáte vstupenku, oficiálně jsou již zápasy českého týmu vyprodány. Překupníci však ještě nějaké vstupenky mají, a tak skrze třeba www.viagogo.cz nějaké vstupenky můžete ulovit, i když za vyšší cenu. Máte však jistotu, že vstupenka není padělek, neboť firma za pravost vstupenek ručí. Vstupenky na zápasy jiných týmu ale seženete již od 10 EUR.

V Bratislavě můžete navštívit i fanzónu, která se nachází na Trnavském náměstí před Istropolisem. Zde můžete všechny zápasy sledovat na velkých plazmových obrazovkách, vstup je tam zdarma a užijtete si bohatý doprovodný program. Určitě vás také potěší, že se budou losovat vstupenky na zápasy, a tak se lehce může stát, že místo ve fanzóně budete na zápas koukat přímo z hlediště arény.

Pojeďte naše hochy podpořit na Slovensko! K dopravě do dějiště mistrovství můžete využít zelené autobusy FlixBus. Cesta trvá něco málo přes 4 hodinky a ceny za zpáteční jízdenku se pohybují již od 500 Kč. Alternativou je i doprava z Brna, autobusem se na místo dostanete za necelé dvě hodinky. Pokud chcete ještě více ušetřit, v limitované edici brambůrek Bohemia můžete najít slevu na jízdenky FlixBusu. Někteří šťastlivci pak dokonce poukazy na jízdenku zdarma. Při dobré konstelaci hvězd tak můžete jet naše hochy podpořit úplně zadarmo. Budeme držet palce!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: FlixBus