ijournal.cz

Muzikálové hvězdy si to rozdaly na vodě

red Zdroj: Divadlo Broadway 24.5.2014 Společenské akce a události

Jejich denním chlebem je potlesk na prknech, co znamenají svět. Do sytosti si užívají rolí, jako jsou famme fatale Mata Hari, egyptských královen či biblických postav Adama a Evy, ale na poli profesionálního sportu jsou úplní amatéři.
A s tím se teď rozhodli nadobro skoncovat. Při příležitosti konání 101. Primátorek, využili umělci Divadla Broadway možnosti na vlastní kůži si vyzkoušet, jak moc je tento sport náročný a to rovnou pod dohledem olympijské vítězky Mirky Knapkové a stříbrného olympionika Václava Chalupy.

Zatímco hladina Vltavy na Rašínově nábřeží, kde o víkendu 6. – 8. června vstoupí legendární veslařské závody Primátorky do své druhé stovky, je zatím zcela poklidná, nedá se to samé říct o loděnici v pražském Podolí. Zde se totiž sešly hvězdy muzikálů Adam a Eva, Kleopatra a Mata Hari k nelítostném boji a soutěžily 

o svůj první veslařský titul. Soutěže se zúčastnili Markéta Procházková, Michaela Dolinová, Dita Hořínková, Filip Antonio, Jakub Šlégr, Alžbeta Bartošová, Juraj Bernath, Kamila Nývltová, Michal Slaný, Michaela Horká, Pepa Vágner a Mirek Hrabě. „Když vás sedm vesluje stejně a ten osmý je v jiném rytmu, tak má veslice velkou tendenci se rozhoupat a převrhnout. Naštěstí jsme to ale zvládli a nevykoupali se,“ usmívala se Michaela Dolinová.

Mirka Knapková se soustředila mnohem víc než jindy na tréninku. „Měla jsem z toho trochu obavy. Přece jen na ní ještě neseděli a ukočírovat jejich nadšení na vratké lodi není nic jednoduchého. Po zásluze si dnes všichni od nás odnesli malé ocenění,“ uvedla olympijská vítězka. Nezávodící kapitány mužstev, producenta Oldřicha Lichtenberga, Josefa Laufera, a Daniel Hůlka, který měl tu čest závody odstartovat, zase nejvíce zaujala technická náročnost tohoto sportu.

I když jsou Primátorky určené pouze pro profesionální závodníky, nebude o zábavu pro diváky nouze. Po celý sportovní víkend bude pro návštěvníky připraven doprovodný program, kde mimo jiné vystoupí i umělci z muzikálu Kleopatra. Těšit se můžete na Daniela Hůlku, Radku Fišarovou, Lindu Finkovou , Tomáše Trapla a Alžbetu Bartošovou.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo Broadway