Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 22.Říjen 2019
ijournal.cz

Muzikálové hvězdy si to rozdaly na vodě

red Zdroj: Divadlo Broadway 24.5.2014 Akce

Jejich denním chlebem je potlesk na prknech, co znamenají svět. Do sytosti si užívají rolí, jako jsou famme fatale Mata Hari, egyptských královen či biblických postav Adama a Evy, ale na poli profesionálního sportu jsou úplní amatéři.
A s tím se teď rozhodli nadobro skoncovat. Při příležitosti konání 101. Primátorek, využili umělci Divadla Broadway možnosti na vlastní kůži si vyzkoušet, jak moc je tento sport náročný a to rovnou pod dohledem olympijské vítězky Mirky Knapkové a stříbrného olympionika Václava Chalupy.

Zatímco hladina Vltavy na Rašínově nábřeží, kde o víkendu 6. – 8. června vstoupí legendární veslařské závody Primátorky do své druhé stovky, je zatím zcela poklidná, nedá se to samé říct o loděnici v pražském Podolí. Zde se totiž sešly hvězdy muzikálů Adam a Eva, Kleopatra a Mata Hari k nelítostném boji a soutěžily 

o svůj první veslařský titul. Soutěže se zúčastnili Markéta Procházková, Michaela Dolinová, Dita Hořínková, Filip Antonio, Jakub Šlégr, Alžbeta Bartošová, Juraj Bernath, Kamila Nývltová, Michal Slaný, Michaela Horká, Pepa Vágner a Mirek Hrabě. „Když vás sedm vesluje stejně a ten osmý je v jiném rytmu, tak má veslice velkou tendenci se rozhoupat a převrhnout. Naštěstí jsme to ale zvládli a nevykoupali se,“ usmívala se Michaela Dolinová.

Mirka Knapková se soustředila mnohem víc než jindy na tréninku. „Měla jsem z toho trochu obavy. Přece jen na ní ještě neseděli a ukočírovat jejich nadšení na vratké lodi není nic jednoduchého. Po zásluze si dnes všichni od nás odnesli malé ocenění,“ uvedla olympijská vítězka. Nezávodící kapitány mužstev, producenta Oldřicha Lichtenberga, Josefa Laufera, a Daniel Hůlka, který měl tu čest závody odstartovat, zase nejvíce zaujala technická náročnost tohoto sportu.

I když jsou Primátorky určené pouze pro profesionální závodníky, nebude o zábavu pro diváky nouze. Po celý sportovní víkend bude pro návštěvníky připraven doprovodný program, kde mimo jiné vystoupí i umělci z muzikálu Kleopatra. Těšit se můžete na Daniela Hůlku, Radku Fišarovou, Lindu Finkovou , Tomáše Trapla a Alžbetu Bartošovou.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo Broadway