ijournal.cz

Muzikál Sibyla ozdobí kostýmy za 8 miliónů, scéna je ještě o dva milióny dražší

red Zdroj: Divadlo Hybernia, foto: Musical production 12.3.2016 Divadlo
Hvězdy muzikálu Sibyla, královna ze Sáby ukázaly část tolik očekávaných kostýmů z dílny kostýmního výtvarníka Josefa Jelínka. Na 380 kostýmů obleče 70 herců a zpěváků a producenty přišly na 8 miliónů korun.

Sybila_všichni
„Každý máme řadu převleků, kostýmy jsou překrásné, většina z nás také stráví hodiny  v maskérně, jsme všichni nadšení, kostýmy Pepíčka Jelínka jsou úchvatné,“ prozradil představitel hlavní mužské Sybila_Hulkarole, krále Šalamouna Daniel Hůlka. Ten na představení kostýmů byl ještě bez bot. „To jediné se ještě nestihlo,  stále se šijou. Ale že já mám problém s botama mě nepřekvapuje, to mám celý život,“ směje se Hůlka, který nosí boty velikosti 48, tedy třináctky. „Já nechodím do obuvi okukovat hezké boty, ale už u vchodu mám otázku, zda mají třináctky,“ dodal se smíchem zpěvák a dodal, že je velmi nadšený také ze scény, kterou má na triku akademický malíř Daniel Dvořák. Producentka Ema Krahulíková prozradila, že vyšla kvůli své náročnosti a propracovanosti na deset miliónů korun. „Jenom točna stála přes milión korun. Na muzikálové scéně nemá obdobu. Nádherné a velmi nákladné jsou kulisy, projekce, rekvizity,“ vysvětlila producentka.

Nejodvážnější kostým kromě company mají Sibyly. Na kostýmové zkoušce velmi sexy kostým předvedla Elis Ochmanová, která se alternuje s herečkou a zpěvačkou Evou Burešovou. „Když jsem poprvé kostým viděla, trošku se mi zatajil dech. Chvíli jsem přemýšlela, jestli bych do premiéry měla vůbec něco jíst, ale myslím, že to nebylo třeba. Nejsem vychrtlina, ale ani se mi to nelíbí. I v době Sibyly muži navíc měli rádi ženy krev a mlíko, takže myslím, že nějaký ten špíček se neřeší. Já jsem spokojená,“ dodala Ochmanová. 

Sybila

Míša Nosková v roli Hannah se ukáže společně s Karolinou Gudasovou, která je letos nominována na cenu Thalie, coby těhotná. Ani jedna z nich si v reálném životě těhotenství představit neumí. „Já dceru mám a určitě žádné další těhotenství neplánuji. Ale přijde mi to docela sexy zase nosit bříško, naštěstí jen na jevišti,“ řekla Nosková, která se v druhé polovině muzikálu objeví ve velmi sexy kostýmu, který vypadá hodně civilně. „Má to být nová doba, doba budoucnosti, takže šortky a prsa ven to jistí,“ usmívá se.
Sybila_Krizkova
Roli Ezry, správě pokladu hraje herec Miroslav Hrabě, který přehlídku kostýmů moderoval, se pochlubil, že je dole naostro. „Nic pod kostýmem nemám a musím říct, že je to dost pohodlné. Možná to bude praktikovat i normálně,“ říká. „Zatím nám trenky, slipy nebyly dodány, tak jsem to vyřešil takhle a budu doufat, že to nikomu vadit nebude. Fakt zajímavý a pohodlný,“ dodal herec. 

Volné  šaty si užívá také Hanka Křížková, která se v roli chůvy Lafity alternuje s Ilonou Csákovou. Hanka zhubla šestnáct kilogramů a vypadá skvěle. „Vědět, že budu mít takhle pohodlný kostým, tak snad nehubnu,“ smála se herečka. „Samozřejmě jsem i kvůli zdraví šťastná, že se mi hubnout daří. Velkou roli v tom hraje samozejmě strava, pečlivě zvažuju, co jím a hlavně nehladovím. Jím pravidelně,“ dodala Křížková.Premiéra muzikálu Sibyla, královna ze Sáby je již 17. března v divadle Hybernia. Premiérové obsazení bude známo začátkem příštího týdne. 


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo Hybernia, foto: Musical production