ijournal.cz

Moderní seznam vánočních přání

red Zdroj: www.webnode.cz 16.12.2019 Zajímavosti

girl
Jeho příchod očekávají tisíce dětí po celém světě. Někde vyhlíží Santu Clause, jinde dědu Mráze nebo Papa No
ëla, v našich krajinách Ježíška. Všude ale po něm chtějí splnění tajných vánočních přání.

 

Dárky od skřítků

Na Islandu nosí vánoční dárky skřítci, kterých je podle legendy rovných třináct. Dárky pak dávají postupně mezi 12. až 24. prosincem. Dárek ale dostanou jen hodné děti, které si navíc daly za okno botu. Každý Islanďan by měl navíc dostat něco nového na sebe. Jinak mu podle pověry hrozí, že mu někdo sní štědrovečerní večeři nebo ho sní vánoční kočka. Na skřítka jménem Misen čekají také norské děti.

Punčochy na krbu

V Kanadě nebo v Americe se děti těší na Santu Clause, který naděluje do zavěšených punčoch. V Americe jsou běžným dárkem dárkové poukazy. Ať už na jakékoliv zážitky, adrenalinové, kulturní nebo sportovní. Ve vánoční punčoše tak Američané mohou najít třeba lístky na zápas svého oblíbeného baseballové týmu. Dárky, uložené v ponožce nad krbem, čekají také na děti v Anglii. Těm je ale nepřináší Santa Claus, ale Father Christmas. Podobná postava se vyskytuje také ve členských zemích Commonwealthu. V anglofonní Africe naděluje většinou Father Christmas, zatímco ve francouzsky mluvících afrických zemích postava jménem Pere Noël. V Africe je hlavním bodem Vánoc návštěva kostela. Vánoční stromek, jak ho známe my, nahrazují mangovníky nebo palmy. Nejběžnějším dárkem je nové oblečení, v chudších oblastech děti dostávají dárky v podobě učebnic, mýdel, látek a jiných praktických věcí. V Rusku nebo Ukrajině dárky přináší děda Mráz, který svou podobou Santu Clause připomíná.

Tak trochu jiné Vánoce

V Číně mají v období našich vánoční svátků úplně normální pracovní den. Mnohem důležitější je pro Čínu Nový rok, který slaví v období od 21. ledna do 21. února. Dárky v Číně nemají stejnou podobu jako u nás. Nejčastěji to bývá obálka se sudou částkou peněz. V Indii žádnou postavu skřítka ani bodrého vousatého staříka a dárky si tedy předávají osobně.

Kde dává dárky Ježíšek

Tajemnou postavu, jak ji známe my, mají také na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku i v části Německa. Název se liší, ale stále jde o tutéž osobu. U nás předchází vánočnímu nadělování dopis Ježíškovi. Děti ho nejčastěji umísťují za okno a sledují, zda zmizí. Proč si ale trochu nezavzpomínat, ulehčit nákup dárků svým blízkým a neděsit se toho, že najdete pod stromečkem spoustu nechtěných věcí? S pomocí šablon Webnode si zdarma můžete založit vlastní webovou stránku a seznam vánočních přání rodiny sepsat. Webovou stránku lze zamknout a přístup umožnit jen vámi vybraným lidem – například rodinným příslušníkům, blízkým či přátelům. Díky mobilní verzi si můžete své nápady na dárky zapisovat, kdy vás napadnou. Třeba při čekání ve frontě nebo jízdou autobusem. Vytvořené seznamy dárků snadno nasdílíte emailem, nebo přes sociální sítě.  Na www.webnode.cz můžete vybírat ze všech nabízených šablon bez ohledu na jejich pojmenování či zařazení. Jediným důležitým faktorem je, aby daná šablona odpovídala struktuře, barevnosti a vkusu vašeho webu. Díky jednoduchému editoru si může vlastní webové stránky založit a následně i spravovat opravdu i úplný začátečník. Stačí mít jen základní znalosti používání počítače a připojení k internetu. Celý systém se tak dá přirovnat k online prezentaci, kdy si postupnými kroky tvoříte obsah podle vlastních představ. Největší výhodou šablon Webnode je jejich jednoduchost, správa v českém jazyce a v neposlední řadě trpělivá podpora, která je připravena pomoci s jakýmkoliv problémem.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.webnode.cz