ijournal.cz

Mezinárodní diplomatický festival. Vaše předvánoční cesta kolem světa

red Zdroj: Mezinárodní vánoční festival 20.11.2017 Aktuality a pozvánky, Festivaly

Pouze jediný den v roce se můžete vydat na pomyslnou cestu kolem světa. Každoroční Mezinárodní vánoční festival je pastvou pro oči, přehlídkou barevných krojů, chutí, vůní, umění, hudby a tanců. Zároveň je nefalšovaným orientálním tržištěm, kde však nákupem vybraných lahůdek či neobvyklých vánočních dárků podporujete českou charitu.

Mezinárodní vánoční festival proběhne v neděli 26. 11. 2017 v konferenčním sále hotelu Hilton, Pobřežní 1, Praha 8, 10.00 – 16.00 hod.

„Letošní 20. výročí vzniku DSA je významným milníkem pro nás všechny, kteří nesou její odkaz, snaží se podporovat přátelství a porozumění mezi odlišnými kulturami a národy, nabízet pomocnou ruku méně privilegovaným lidem v této zemi. Festival je pro nás hmatatelným důkazem úspěchu našeho snažení, mostem, který nás přes všechny rozdíly spojuje,“ vysvětluje paní Myung-ji Suh, prezidentka asociace.

Ilustrační_foto_od__Leah_Takata_1

20 let pomoci – 66 milionů díků

Od roku 2000 rozdělila DSA více než 66 milionů korun, čímž se řadí k předním mecenášům v zemi. Peníze se získávají ze vstupného, z prodeje na stáncích, z Aukro aukcí, od korporátních sponzorů i soukromých dárců. Prostřednictvím grantové výzvy jsou získané prostředky v plné výši přerozděleny mezi české charitativní organizace. Provozní náklady si asociace hradí ze svých členských poplatků.

„Naše úspěchy by nebyly možné bez nadšení a obětavého úsilí členů DSA, pomoci dobrovolníků a štědrosti sponzorů. Věřím, že nadšení a optimismus nás bude provázet i v nadcházejících letech,“ dodává paní Myung-ji Suh.

Od svých skromných začátků se festival v průběhu let stal jednou z nejprestižnějších událostí vánočních svátků. Každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Tradičně jej zahajuje První dáma České republiky.

„V České republice chápeme Vánoce jako svátky pokoje a dobré vůle. Diplomatický vánoční festival je oslavou lidí, jež jsou přes rozdíly v kulturách, jazycích a vyznáních spojeni svou velkorysostí a dobrou vůlí pomoci ostatním. I letos mi bude potěšením tento festival zahájit a přivítat na něm veřejnost,“ uvedla paní Ivana Zemanová, patronka festivalu.

Ilustrační_foto_od_Leah_Takata_2

Okolo světa v jediném dni

„Pro každého návštěvníka chystáme den plný jedinečných zážitků a možnost seznámit se s více než 40 zeměmi světa. Představíme tanečníky, zpěváky, malbu na hedvábí, tetování hennou nebo fruit carving – zdobné vyřezávání ovoce,“ přibližuje program koordinátorka festivalu paní Ilda Poda. „Nejpopulárnější mezi našimi návštěvníky jsou stoly, kde diplomaté oblečení v národních krojích prodávají výrobky typické pro své země: sladkosti, vybrané lahůdky, kosmetiku, módu, šperky, elektroniku, dekorativní nebo umělecké předměty. Každý rok se nabídka liší. Nákupem našeho zboží každý přispívá do našeho charitativního fondu,“ dodává paní Ilda Poda.

Ilustrační_foto_od_Leah_Takata_3

Kde peníze pomáhají

„Portfolio podporovaných projektů je velmi široké: od nemocnic po hospice, od dětských domovů po léčebny. Snažíme se podporou vzdělání, odborné přípravy či dopravy pomoci osobám se zdravotním postižením žít plnohodnotný život a nalézt pracovní uplatnění. Každoročně rozdělíme několik milionů korun na více než dvacet projektů. Jediným závazným kritériem je, že prostředky pomáhají v České republice. Jediným limitem je konečná částka, kterou se nám podaří našim festivalem získat,“ vysvětluje paní Tamar Agiashvili, koordinátorka charitativní pomoci.


Kde zjistit víc

Předprodej v síti Ticketstream probíhá od 1. 11. 2017. Vstupenky stojí v předprodeji 100,- Kč, v den konání festivalu 150,- Kč. Děti do 12ti let mají vstup zdarma. Pro děti je připraven dětský koutek s animačním programem. Festival doplňuje on-line „Diplomatická aukce“, která začala v pátek 17. listopadu na www.aukro.cz.

Podrobný přehled svých dobročinných aktivit nabízí asociace na webových stránkách: http://www.dsaprague.org a na Facebooku: www.fb.com/dsaprague.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Mezinárodní vánoční festival