ijournal.cz

Matějská se konečně po dvou letech vrací na Výstaviště Praha

red Zdroj: www.matejskapout.cz 5.3.2022 Aktuality a pozvánky, Zábava

atrakce
Po dvouleté odmlce způsobené epidemiií koronaviru se na pražské Výstaviště vrací Matějská pouť. A to v plné formě. Fanoušci adrenalinu si přijdou na své již od 5. března a brány nejstarší české poutě budou nejen pro ně otevřené od tohoto víkendu do 18. dubna. A i letos se mohou návštěvníci těšit na mnoho novinek.
Pro ty pravé adrenalinové milovníky je letos připravený nový Booster Apollo 11, obří Velké kolo či Power Surge.

Power Surge Power Surge – Vallentgoed, off ride – YouTube

A tím to nekončí. Chybět nebudou klasické holandské atrakce či zábavné městečko, které mají v oblibě hlavně ti nejmenší návštěvníci Matějské. Pozadu nezůstávají ani české atrakce, které se těm holandským vyrovnají stoprocentně. V Česku atrakce vyrábí 5 firem, své úspěchy zaznamenávají i ve světě – Německu, Dubaji aj.

atrakce
„Samozřejmě zde máme všechny ostatní atrakce, na které jsou lidé zvyklí,“ říká na tiskové konferenci za pořadatele Václav Kočka starší. „Určitě ocení kabiny obřího kola, které budou uzavřeny a vyhřívané. Z důvodu rekonstrukce Veletržního paláce bude letošní Matějská pouť probíhat s menším množstvím atrakcí, pouze v dolním areálu výstaviště.
Cena za nejdražší atrakce se pohybuje okolo 130 Kč. Chybět ale nebudou například stánky s občerstvením a dárky v obvyklém sortiment,“ uzavírá Václav Kočka, který pomyslné vládnoucí žezlo předal synovi Václavu Kočkovi mladšímu.

tisková konference

Ačkoliv je epidemie na ústupu a počítá se s rozvolňováním, organizátoři nenechávají nic na náhodě. Všechny plochy, které přijdou do kontaktu s pokožkou návštěvníků, tak budou pravidelně desinfikovány. A to po každé jízdě. Všichni provozovatelé a jejich zaměstnanci mají dokončené očkování. 

atrakce

„Ztráty z loňského roku samozřejmě byly. Provozovatelé přišli o mnoho akcí někteří museli začít chodit do různých prací a uplatnit své zkušenosti jako svářeči, řidiči kamionu atd. Samozřejmě doufáme že letošní sezóna bude trochu normálnější jako tomu bylo v letech minulých,“ říká za organizátory Eva Kočková. 

Kočkovi
Kvůli rekonstrukci areálu bude letos netradičně vstup nově vstup z ulice Za Elektrárnou vedle plaveckého bazénu. „Vytvořili jsme koridor, aby se návštěvníci dostali dovnitř. V ulici pak pro ně bude vydělené parkoviště kolem trati,“ řekl Kočka.

 atrakce


Matějská pouť potrvá od 5. března 2022 do 18.dubna 2022

 

Provozní doba:

út – pá 13 – 21 hod.

so, ne a svátky 10 – 22 hod.

Víkendové vstupné a svátky 30 Kč (ZTP a ZTP/P zdarma, děti do 120cm zdarma)

Den pro handicapované a děti z dětských domovů a nově i pro děti z Ukrajiny:

21.3. 2022 v době 11 – 15 hod. atrakce zdarma poté koncert na Křižíkově fontáně 


Prodej vstupenek přes ticketportal.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.matejskapout.cz