Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 28.Leden 2020
ijournal.cz

Martin Stránský se fotil mezi kráskami

red Zdroj: kalendář Stock, foto: Adolf Zika 1.3.2015 Akce, Celebrity

Před objektiv fotografa Adolfa Ziky se postavil Muž s velkým M. Martin Stránský, aby společně s jeho mladšími hereckými kolegyněmi, s Markétou Frösslovou nebo Nikol Kouklovou nafotil kalendář Stock! Herec mnoha hlavních rolí, hvězda filmu Burácení, dabér, jehož hlasem mluví doktor House, ale pořád ten „obyčejný” chlap a úžasný táta. Kdo by mu odolal.

stransky

“Považuji to za velmi dobrý nápad, jak pomoci začínajícím herečkám. S Markétou se roky potkávám v plzeňském divadle, s Dominikou pro změnu v Počátkách, kde je takovým naším sluníčkem, které při setkání rozzáří celou chodbu,“ řekl o kalendáři Martin Stránský, kterému převaha žen prý rozhodně nevadila. O tom, že fotí kalendář se doma nezmínil, ale prošlo to prý bez problémů. Martin stejně jako jeho žena absolutně nežárlí a svou lásku prokazuje činy, snídani do postele ale udělá
s největším sebezapřením. A ideální žena? Tu prý má doma.

Za svou historii představil kalendář celou dlouhou řadu krásných modelek a hereček tak, jak se od něj vždy očekávalo. Život je změna a je potřeba upřednostnit i jiné parametry kromě krásy samotné. Již loňský kalendář byl díky přístupu fotografa Adolfa Ziky důkazem jiného úhlu pohledu. Na titulní stránce sice byla herečka Aňa Geislerová, ale kalendář samotný patřil neobyčejné dvanáctce českých žen, které žijí „obyčejným“ životem matek, studentek, pracujících žen. Ohlasy ukázaly, že tato cesta byla správná!

mudrova

Originální koncept i rukopis kalendáři vtiskl jeden z nejvýznamnějších českých fotografů současnosti – Adolf Zika. Jeho neopakovatelný pohled na ženské tělo zafungoval jako katalyzátor emocí, které každá z fotek vyzařuje. Objektivem našel na každé herečce to, co je její předností.

Adolf  Zika se narodil v roce 1972 v Prachaticích. Fotografovat začal v roce 1994 a rok nato zvítězil v nejobsazenější kategorii prvního ročníku Czech PressPhoto. V roce 2000 byl vybrán mezi šest fotografů světa, prezentovaných renomovanou značkou Leica na světové výstavě Photokina v Kolíně nad Rýnem a o čtyři roky později na stánku Olympus. Fotografie Adolfa Ziky se již prodaly v pařížském Louvru na Parisphoto, ale také v mnoha jiných zemích světa. Jeho fotografie, kromě mnoha reklamních kampaní, obsadily titulní stránky českých i zahraničních magazínu. Patří mezi nejvýznamnější české fotografy. V současnosti se navíc úspěšně věnuje filmové režii.

frösslova

V kalendáři se objeví mladé české herečky razící heslo „NEVYMĚKNEM!“ Černodrinská Sandra, Pfauserová Denisa, Frösslová Markéta, Austová Iveta, Dohnálková Sabina, Sbouli Angelika, Kouklová Nikol, Mudrová Barbora, Jánová Barbora, Pachlová Malvína, Mudrová Alena, Strapková Veronika.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: kalendář Stock, foto: Adolf Zika