ijournal.cz

Maroko lákalo na dovolenou na 24. ročníku veletrhu Holiday World v Praze

red Zdroj: Marocký národní turistický úřad, foto: archiv, Aleš Funke 22.2.2015 Cestování

Destinace Maroko svým návštěvníkům nabízí 3 500 kilometrů pláží podél Středozemního moře a Atlantického oceánu. V posledních letech se řadí mezi čím dál oblíbenější destinace a to nejen pro domácí turisty. V loňském roce americká CNN právem zařadila Maroko mezi TOP 10 destinací světa. V současnosti mu patří 25. místo v celosvětové návštěvnosti, 12 % národní ekonomiky tvoří právě zdroje z turismu.

04

Podle Khalida Mimihoředitele Marocké národní turistické centrály pro Polsko, Česko a Východní trhy, se dá očekávat, že i v letošním roce bude zájem o Marocké království vyšší než loni. Zvýšit povědomí Čechů o státu na severu Afriky má pomoci širší a efektivnější prezentace. „Velmi nám pomáhá také zájem ze strany filmových produkcí, v Maroku se natáčel snímek Mission Impossible 5 nebo slavný agent 007 s Danielem Craigem. Velmi nás těší také přízeň slavných hvězd. Své třicetiny v Maroku oslavila americká hudebnice Kate Perry,“ dodává Khalid Mimi.

03

Politická stabilita, blízkost k Evropě, pohostinnost, památky na seznamu UNESCO, rozmanitá krajina, tradiční marocká kuchyně, sportovní a wellness nabídka a samozřejmě různorodost ubytovacích kapacit, to jsou hlavní důvody, proč navštívit Maroko. Zemi, jež v roce 2010 získala titul golfová destinace roku, nejnovějším oceněním se může pochlubit i vnitrozemská Marakeš, která byla pro letošní rok označena nejlepší golfovou destinací Afriky.

02

V současné době Marocký národní turistický úřad vyvíjí řadu aktivit, aby zařadil dvě někdejší královská města Rabat a Casablanca mezi přední světové turistické destinace vyhledávané kvůli rekreaci a kultuře. V plánu je vznik nových muzeí, divadel, knihoven, přístavů, restaurací, kaváren, nákupních galerií a špičkových hotelů. Tento rozvoj má být financován jak z marockých zdrojů, tak z prostředků od investorů ze zemí Perského zálivu. Nemalé prostředky budou investovány také do rozvoje venkovské turistiky, což by mělo podnítit vznik asi 25 000 nových pracovních míst.

01

V rámci slavnostní večeře Marockého národního turistického úřadu na lodi Grand Bohemia, které se zúčastnila J.E. paní velvyslankyně Marockého království v ČR Otmani Souriya a Khalid Mimi a ředitel Marocké národní turistické centrály pro Polsko, Česko a Východní trhy byly představeny TOP marocké destinace, jako: Marakeš, Essaouira, Agadir, Tanger, Fás, Ouarzazate či Casablanca a zásadní fakta moderního Maroka: projedete se po více než 1500 nových silnic, zakotvíte u šesti nejmodernějších přístavů na pobřeží Středozemního moře a Atlantického oceánu. Přivítá vás 15 mezinárodních letišť po celé zemi.


 

 

 

 

 Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Marocký národní turistický úřad, foto: archiv, Aleš Funke