ijournal.cz

Malá z rybárny se na dva měsíce usídlí v Galerii Malostranská beseda

red Zdroj: Malostranská beseda 30.3.2015 Výstavy

Malostranská beseda má za sebou pět let. Prožila pestré období naplněné kulturou a uměním, s řadou významných osobností a se stotisícovou návštěvností. I v dalších letech na diváky čeká bohatý kulturní program. Již 2. dubna se renesanční půdní prostory Galerie Malostranská beseda stanou domovem výstavy k novému českému loutkovému filmu Malá z rybárny režiséra Jana Baleje.

Výstavu bude možné navštívit do 28. června 2015.

foto z filmu

„Těší nás dosavadní úspěchy, ale jdeme vpřed a symbolicky otevíráme další etapu Malostranské besedy. Chceme navázat na předchozí roky a nadále uvádět kvalitní a umělecky hodnotné projekty. Zajímavou událostí nejen pro děti bude chystaná interaktivní expozici k filmu Malá z rybárny,“ přibližuje nejbližší plány umělecký ředitel Malostranské besedy David Hanzlík.

pristav

„V našem galerijním podkroví si hrajeme s iluzí filmového přístavu. Návštěvníci se na moment stanou součástí příběhu královské dcery Malé žijící v rybárně. Především ti nejmenší z nás si užijí desítky krásných dekorací a loutek, video mapping, dotykové obrazovky, analogové a digitální minihry nebo například 3D tisk. To vše za doprovodu hudebních a video ukázek z filmu,“ doplňuje David Hanzlík.

AKVARIUM


Celovečerní animovaný film Malá z rybárny je moderní adaptací původní pohádky Malá mořská víla spisovatele Hanse Christiana Andersena. Silný a děsivě realistický příběh o nenaplněné lásce a o hodnotách dnešní společnosti zpracoval režisér a výtvarník Jan Balej.Více informací o filmu Malá z rybárny na http://www.malazrybarnyfilm.cz/ 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Malostranská beseda