ijournal.cz

Kampaň Hledáme rodiče pomohla desítkám lidí stát se pěstouny

red Zdroj: www.hledamerodice.cz 30.3.2015 Významné osobnosti, veřejné projekty
Už dva a půl roku běží edukačně-náborová kampaň HLEDÁME RODIČE, jejímž iniciátorem je Nadační fond J&T. Pěstounů je v České republice stále nedostatek, a proto zůstávají hlavní cíle kampaně neměnné. Hledáme náhradní rodiny aktuálně téměř pro 8 000 dětí, které vyrůstají v ústavních zařízeních. Snažíme se rovněž nadále zvyšovat prestiž pěstounů ve společnosti a informovat veřejnost o podstatě pěstounské péče a zamezit tak šíření mýtů a dezinformací s pěstounstvím spojených. Denně nám volají v průměru dva zájemci, kteří se o pěstounské péči chtějí dozvědět více.

logo„Děti mají vyrůstat v rodině, a pokud to z jakéhokoliv důvodu nemůže být rodina původní, přichází náhradní rodiče, kteří umožní dítěti vyrůstat v přirozeném prostředí a naučit se všem sociálním i citovým vazbám, bez kterých se pak v dospělém životě neobejde. Jsou totiž věci, které zažijete jen v rodině,“ připomíná důvody, které vedly k realizaci kampaně, ředitelka Nadačního fondu J&T Marie Oktábcová.

Prostřednictvím kampaně se podařilo oslovit dnes už přes 40.000 zájemců, kteří aktivně vyhledávali informace o pěstounské péči. Hlavním informačním kanálem kampaně se staly její webové stránky http://www.hledamerodice.cz s online poradnou. Na facebookové stránce Hledáme rodiče:Pěstouny diskutuje a ptá se na náhradní rodinnou péči více než 6.400 fanoušků. Velkému zájmu se těší rovněž bezplatná informační linka kampaně 800 888 245. Lidé hledají odpovědi především na otázky týkající jednotlivých druhů pěstounské péče, postup, jak se stát pěstounem, kdo může být pěstounem a jaká je podpora pěstounských rodin. Ti, kteří dávají přednost osobnímu setkání, přicházejí přímo do partnerských neziskových organizací, nebo nás navštíví na některé z akcí pro rodiny s dětmi.

Impulzem pro zájem o pěstounství bývají i články v médiích, především příběhy pěstounských rodin. „Příběhy ze života pěstounských rodin mají velkou sílu,“ říká ředitelka nadačního fondu. „Ty pozitivní jsou inspirující, ty druhé nám pravdivě líčí, co všechno může pěstounskou rodinu potkat, upozorňují na možná rizika a úskalí pěstounství,“ dodává Marie Oktábcová.

Kampaň HLEDÁME RODIČE nadále přispívá ke zvýšení povědomí o pěstounské péči a prokazatelně slouží jako impulz k zažádání o zprostředkování pěstounské péče u desítek zájemců stát se pěstouny.

Jak podpořit hledání nových pěstounů

42a_Cat-Eye_Mini_American_Walnut_BlackKampaň je možné podpořit dobrovolným finančním příspěvkem na dárcovské konto kampaně číslo 0002124461/5800 nebo přes rubriku Podpoř nás na www.hledamerodice.cz . Odměnou dárci je jeden z ručně vyráběných náramků „Kruh rodiny“ designérek Báry Nussbaum a Terezy Šmahové. Návštěvníci kaváren Bella Vida café a Coffee and Spoon v Praze získají za svůj dar na kampaň Hledáme rodiče žvýkačky Charity Gums s logem kampaně, obě kavárny také věnují výtěžek z prodeje vybraného výrobku (kohoutková voda, linecké pečivo). Kampaň můžete podpořit také koupí značkových slunečních brýlí, konkrétně modelu Cat Eye Mini značky Hout Couture.

Žvýkačky Charity Gums s logem Hledáme rodiče CharityMints_Hledame_rodiceK dostání za 50 Kč v Bella Vida café (Malostranské nábřeží 563/3, Praha 1, www.bvcafe.cz ) a kavárně Cup and Spoon (Sokolovská 61, Praha 8, www.cupandspoon.cz )

Náramek Kruh rodiny
K dostání za 499 Kč na stránce http://www.hledamerodice.cz/chci-podporit.php nebo v butiku La Gallery Novesta, Elišky Krásnohorské 9, Praha 1.

Sluneční brýle Hout Coutore, model Cat Eye Mini Zakoupíte na e-shopu www.houtcoture.cz za 1990 Kč.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.hledamerodice.cz