ijournal.cz

MAKRO otevřelo vzdělávací centrum s největším kulinářským studiem ve střední Evropě

red Zdroj: Makro 27.5.2015 Gastronomie, Životní styl

V pražských Stodůlkách MAKRO otevřelo vzdělávací centrum pro malé a střední podnikatele. Na ploše 1200 m2 se nacházejí špičkově vybavené profesionální kuchyně, školící prostory, zázemí pro barmany a baristy i konferenční místnosti až pro 100 lidí. V nabídce budou i kurzy pro širokou veřejnost a studenty.

„MAKRO Akademie je unikátní centrum pro vzdělávání v gastronomii. Máme připravených více než 30 různých kurzů pro profesionály i veřejnost. Zaměříme se na českou kuchyni, ale také na finger food nebo správné servírování. Zkrátka nepřijdou ani školní jídelny, pro které máme modelovou kuchyni, kde je možné připravit až 300 porcí současně,“ vysvětluje Petr Stádník, šéfkuchař MAKRO.


MAKRO AkademieMAKRO_Akademie_prostory_08

Vzdělávací centrum s 1200 m2 tréninkových a seminárních prostor

  • Čtyři multifunkční místnosti s kapacitou až pro 100 lidí
  • Profesionálně vybavená kuchyň se zázemím pro kuchařské kurzy
  • Vybavení pro barmany a baristy
  • Velkokapacitní kuchyň pro simulaci školní jídelny
  • Školící prostory pro maloobchodníky
První kurzy pro veřejnost začnou již v průběhu června. Přehled kurzů (včetně termínů) až do konce tohoto roku bude zveřejněn na webu www.makro.cz. Jejich cena se bude pohybovat v rozmezí od 1999 Kč do 5999 Kč v závislosti na typu kurzu, délce jeho trvání a používaných surovinách.

MAKRO_Akademie_prostory_02 „Kuchaři zde najdou vybavení, jaké by jenom těžko hledali jinde. Minimálně v regionu  střední Evropy nic podobného nenajdete,“ vysvětluje Petr Olbrich, který má v MAKRO na  starosti segment HoReCa. MAKRO Akademie je určena zejména profesionálům  v gastronomii – provozovatelům hotelů, restaurací, kuchařům, barmanům, baristům – a  nezávislým maloobchodníkům, ale zkrátka nepřijdou ani studenti nebo široká veřejnost, na  kterou čeká řada kurzů.
 Kromě prvotřídní profesionální kuchyně se v MAKRO Akademii nachází také školící  prostory a konferenční místnosti. Vyznačuje se velkou variabilitou. V průběhu několika  minut ji lze proměnit z restaurace na konferenční centrum se sálem až pro 100 lidí a  dalšími dvěma menšími místnostmi pro semináře či workshopy. Kuchyň poskytuje  prvotřídní zázemí pro kuchařské tréninky až pro 20 lidí a lze v ní simulovat i provoz velké školní jídelny. Celková investice přesáhla 80 milionů korun.

MAKRO Akademie není pouze budova. „Hned od začátku sem vnášíme život. V květnu zde soutěžili v Kuchařském pětiboji studenti hotelových škol a učilišť z celé republiky. V létě zde proběhne finále soutěže O nejlepší školní oběd a v lednu příštího roku bychom zde rádi viděli národní kolo prestižní soutěže pro šéfkuchaře Bocuse d‘Or,“ uzavírá Petr Olbrich.

Vzdělávací centrum je propojeno s prodejnou MAKRO v pražských Stodůlkách. Nachází se v Jeremiášově ulici, nabízí kavárnu a parkování zdarma.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Makro