ijournal.cz

Letošní ročník galavečera České Miss 2018 bude vypadat trochu jinak

red Zdroj: Česká Miss 2018 23.5.2018 Společenské akce a události
Národní soutěž krásy Česká Miss se blíží do svého finále. Už 2. června budou v Multifunkční aule Gong v Ostravě vyhlášeny ty nejkrásnější z nejkrásnějších! Letošní ročník galavečera bude vypadat trochu jinak. Moderovat bude Martin Dejdar, zazpívá Dara Rolins a Adam Mišík. Korunky pro Miss a dvě vicemiss vytvořila přední designérka Gordana Turuk.

Miss finalistky korunka foto Jaroslav Hauer
V přímém přenosu na Televizi Seznam bude celý národ moci sledovat, jak Česká Miss 2018 dopadne. Finálový galavečer je přístupný i veřejnosti a vstupenky jsou stále ještě v prodeji. Deset dívek se 2. června utká v Ostravě o titul nejkrásnější dívky České republiky. 

Miss korunka
Mimo korunky získají vítězky také věcné ceny za více jak milion korun, dále kontrakt s kosmetickou firmou Juliette Armand za 750 000 Kč, účast na Miss Universe a korunku od přední designérky a výtvarnice Gordany Turuk, jejíž úžasná díla mají i takové osobnosti, jako třeba britská královna Alžbeta II., princ Phillipe, norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King, slovenský prezidet Andrej Kiska či skladatel Herbie Hancock. 

Korunku pro královnu krásy i další díla  finalistky již viděly. I hosté minulý týden na tiskové konferenci si ji také mohli prohlédnout. „Korunka je ručně vyřezaná ze skla a malovaná zlatem, růžovým zlatem a platinou. Je 29 cm široká a zhruba 14 cm vysoká. Jejím základem je sedm vrcholů, které představují sedm hodnotových pilířů radosti. Z těch čerpám inspiraci pro celou mou tvorbu. Jsou jimi láska, srdce, přátelství, rodina, pokora nebo třeba životní cíle,“ prozradila autorka, která má v Praze svůj ateliér a galerii, ale žije převážně na Slovensku.


Finálové klání bude moderovat herec Martin Dejdar. „Moc se na to těším, protože je to pro mě návrat do této soutěže po mnoha letech. V roce 2000 jsem pomyslnou moderátorskou štafetu převzal po skvělém Janu Čenském a moderoval Miss České republiky. Nyní se vracím a těším se na to,“ svěřil se Dejdar. Z moderátora i korunky je nadšena také bývalá modelka, ambasadorka a předsedkyně poroty soutěže Lenka Dragonová. „Já jsem nadšena a jsem potěšena, že u něčeho takového mohu být. Dívky jsou krásné a říkám si, že vyhrát by si snad zasloužily všechny. A korunku, kterou představila paní Gordana, je úžasná. Je to něco jiného, krásného, propracovaného. Zkrátka něco výjimečného,“ uvedla Dragonová jež se mimo jiné v projektu Česká Miss stará o obchodní partnery a s designerkou Gordanou Turuk spolupracuje.

Miss Lenka Dragonova a Martin Dejdar
Kromě pracovních workshopů se finalistky věnují i charitě. Všech deset finalistek dobrovolně vytvořilo panenky pro Unicef, kdy výtěžek z jejich prodeje zachrání děti v rozvojových zemích. Deset krásných a propracovaných panenek si z jejich rukou převzala v Hotelu Augustine ředitelka UNICEF Pavla Gomba. Ta byla z panenek nadšena. „Těší mě, že jsme s Českou Miss mohli navázat na úspěšnou loňskou spolupráci. Panenky loňských vítězek Michaely Habáňové i Ivy Uchytilové byly vydraženy za několik desítek tisíc a věřím, že i panenky letošních finalistek najdou své kupce a zachrání životy dětí.“ 
Před odjezdem finalistek na soustředění na jachtách v Chorvatsku se dívky o uplynulém víkendu zúčastnily akce Den Rodiny, kterou pořádá charitativní projekt Women For Women Ivany a Pavla Tykačových. Zúčastnilo se ji přes osm tisíc lidí. 
O titul Česká Miss 2018 budou soutěžit:
Amálie Sloupenská, 19 let, KšelyMiss Gordana Glas
Aneta Mitušinová, 21 let, Kladno
Nikola Bechyňová, 23 let, Jirny
Jana Šišková, 23 let, Zubří
Tereza Křivánková, 23 let, Praha
Tereza Havlová, 23 let, Praha
Lea Šteflíčková, 19 let, Ústí nad Labem
Mariana Bečková, 19 let, Praha
Nikola Hemzalová, 18 let, Uničov
Lucie Korubová, 24 let, Lipová u Šluknova
 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Česká Miss 2018