ijournal.cz

Ledovou kávu, prosím!

red Zdroj: www.costa-coffee.cz 9.5.2022 Gastronomie

Pokud máte rádi kávu, určitě chcete držet krok s kávovými novinkami, které zrovna frčí. Cold brew jako takové sice není úplná novinka, ale stále se hledají nové možnosti, jak tuto ledovou kávu ještě zatraktivnit, třeba mangovým pyré. Jako to udělali baristé v Costa Coffee. Ti se chuťových kombinací nebojí a během chvilky připraví kromě exotického Cold brew i celou řadu veganských iced „latéček“ s ochucenými sirupy. Je na čase vyměnit horký hrnek za sklenici ledové kávy.

 

Cold brew s vůní exotiky

Víte, jaký je rozdíl mezi klasickou ledovou kávou a cold brew? U klasické ledové kávy prochází voda varem a následně se ochlazuje. U cold brew se voda nevaří vůbec, ale namletá kávová zrna se louhují ve studené vodě po dobu více než dvaceti hodin. Pokud se domníváte, že káva, která se nevaří, je slabší, jste na omylu. Cold brew má naopak vyšší obsah kofeinu, ale také nižší aciditu – kyselost. Zastudena připravované cold brew má jemnější a sladší chuť než horká káva. V Costa Coffee můžete vybírat hned ze tří variant této opravdu studené kávy. Cold brew klasické – představuje čistou chuť kávy na ledu. Cold brew s mléčnou pěnou – ta zjemní jinak poměrně silní nápoj. Tato varianta potěší všechny, kteří si jinak rádi dávají cappuccino. Cold brew mango – ledová káva s mangovým pyré. Exotická ovocná chuť, která v kombinaci s kávou nabudí tělo a osvěží mysl.

 cold brew_trio


Veganské iced caffè  latte 3x jinak

Základem je espresso a rostlinná alternativa mléka – vybírat můžete hned ze tří druhů a to z ovesného, kokosového a mandlového nápoje. Všechny tři ledové kávy jsou pak spárovány s vybranými sirupy.

 

Iced latte ovesné s karamelovým sirupem – ovesný nápoj, nejoblí­benější rostlinná alternativa mléka, v kombinaci s karamelovým siru­pem tvoří studený kávový nápoj sladký tak akorát.

Iced latte kokosové – kombinace kokosového nápoje a kokosového sirupu. Může být káva ještě víc kokosová? Asi nemůže. Tato káva si najde své příznivce pro svoji svěžest.

Iced latte mandlové – kombinace mandlového nápoje a mandlového sirupu. Pokud máte rádi marcipán, tak pak je tato varianta přesně pro vás. Příjemné sladké tóny nápoje i sirupu vyvážené kávou a ledem do sebe zapadnou jako poslední dílek z puzzle.

veganske iced latte caffe

Veganská iced latte připravují baristé v Costa Coffee tak, že v šejkru smí­chají espresso s kostkami ledu, vzniklou ledovou tříšť přelijí do sklenice rostlinné alternativy mlé­ka s ledem a vše ochutí sirupem. Na přání vám navrch přidají šlehačku. Šlehačka může být rovněž veganská – vyrobená z čočkové bílko­viny, rostlinných olejů a rostlinné smetany.

 Espresso Tonik


Věděli jste, že obsah kofeinu v kávě není ovlivněn její teplotou – i ledová káva má stejně povzbuzující účinky. Za ochutnání rozhodně stojí i Espresso Tonic, hořká káva s oblíbeným nápojem, která se těší již několik sezón velké oblibě.


 


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.costa-coffee.cz