ijournal.cz

Milan Drobný – koncert roku v pražské Lucerně, na který se bude dlouho vzpomínat

red Zdroj: Agentura Martin Production, foto: Fotosféra 17.1.2015 Celebrity
Své 70. narozeniny dodatečně oslavil zpěvák Milan Drobný velkým galakoncertem v pražské Lucerně a podle ohlasu to byl koncert roku. 

Milan Drobný

Drobný zazpíval nejprve sám lety ověřené hity, aby  ho pak postupně střídali pěvečtí kolegové, kteří mu přišli popřát vždy po jednom songu. Miro Žbirka, Dalibor Janda se svým Hurikánem, Petra Janů si bravurně střihla sólově původní duet Jedeme dál, dále Leona Machálková, Petr Kolář, kterému v Drobného hitu Mužný vous sekundoval sbory právě čerstvý sedmdesátník, Heidi Janků s hitem Tak se mi vtírej, nestárnoucí a šarmantní duo Kamelie. Martin France si zazpíval vypůjčený hit od ABBY S.O.S. s českým textem Žízeň, Jiří Štědroň, Gabriela Goldová, Yvonne Přenosilová, saxofonista Felix Slováček, který dojal skladbou Cirkus Humberto, Ondřej Ruml, Václav Neckář se svým bratrem Janem Neckářem nebo Jiří Suchý, který zavzpomínal s Drobným duetem na semaforskou éru písničkou Kytky se smály. S Yvettou Simonovou si oslavenec zase zazpíval nesmrtelný duet O nás dvou.
Koncertem provázela moderátorka Markéta Mayerová bez náhle ochořelého moderátora Zdeňka Vrby.

Kolář a Janků

Hit střídal hit a Lucerna se roztancovala. Mezitím se stačilo oslavenci za vydavatelskou firmu Multisonic předat ocenění Zlatá nota. Pro finanční šek s částkou 64.000,- Kč přišla patronka nadačního fondu Veselý senior Tereza Kostková.

Tereza Kostková převzala šek

Pro Drobného bylo ale také připraveno opravdu nečekané překvapení v podobě houslového virtuosa Pavla Šporcla a jeho dvoučlenného dámského doprovodu bývalých hlasatelek České televize Marie Tomsové a Hany Heřmánkové, které na houslovou variaci Večerníčka Milanovi popřály a gratulaci ukončily písní Happy Birhtday.

Drobný se Šporclem

Pak už pódium opět patřilo hlavnímu aktéru večera, který se rozloučil nesmrtelnou směsicí rokenrolů a vyprodaná Lucerna ho za to odměnila potleskem vestoje. Milan Drobný se v Lucerně ještě asi hodinu po konci koncertu podepisoval fanouškům. Když dorazil na afterparty do Fusion hotelu, čekalo na něj několik dalších překvapení v podobě natočených gratulací jeho kolegů z umělecké branže, včetně jeho dlouholetého kamaráda Karla Gotta a velký dort s podobiznou nejen Milana Drobného, ale i  všech zpěváků, kteří na koncertě vystupovali.

oslavenec Drobný

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Agentura Martin Production, foto: Fotosféra