ijournal.cz

Láďa Hruška představí speciální rubriku Nouzovky v pořadu TOP STAR na Primě

red Zdroj: FTV Prima 21.3.2020 Pro děti, Rady, tipy, názory, TV

Každou neděli po poledni můžete na Primě sledovat oblíbený hobby pořad Vychytávky Ládi Hrušky, který přináší užitečné zlepšováky do domácnosti. Nově uvidíte hlavního protagonistu pořadu – kutila Láďu Hrušku – ve speciální rubrice Nouzovky Ládi Hrušky, a to hned třikrát týdně v pořadu TOP STAR, kde vám představí ty nejužitečnější rady z oblasti úklidu a dezinfekce domácnosti, chybět samozřejmě nebudou ani výroba ochranných pomůcek a další aktuální témata.

Láďa Hruška rouška
Lidový koumák si v nové rubrice připravil hned několik jednoduchých domácích vychytávek, na které se ho v uplynulých dnech diváci nejvíce ptali. Mohou se tak těšit na ty neužitečnější rady k tématu dezinfekce a úklidu domácnosti, jako je například výroba dezinfekčních prostředků nebo správné čištění kuchyňského vybavení. Chybět ale nebudou ani domácí výroba ochranných pomůcek nebo „nouzovky“ v kuchyni, které jistě ocení nejedna kuchařka.

Fanoušci všech hobby pořadů televize Prima mohou navíc čerpat denně další inspiraci a tipy na webu i na sociálních sítích. Každý den se tak díky nim mohou těšit na vychytávky i recepty Ládi Hrušky. Pepa Libický v rubrice Minutový manžel zase prozradí, jak na jednoduché opravy v bytě a domě, a chybět samozřejmě nebudou ani aktuální rady a postupky od tváří pořadu RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ.

Tým projektu Prima DOMA zareagoval rychle na současnou situaci a během dvou dnů zase připravil novou sekci svého portálu pro rodiče a děti – vyrabimesdetmi.cz. Kdo si hraje, nezlobí. Jak ale máme děti zabavit, když už jsme si zahráli všechny společenské hry a přečetli většinu pohádek? Tvořením. Na webu najdete tvoření z papíru, látek, korálků, přírodnin a spoustu dalších materiálů pro holky, kluky, maminky i tatínky. Již nyní zde najdete nápady, jak společně a kreativně využít volný čas.

Jsou zde desítky rad na výrobu drobných hraček a předmětů, které si můžete snadno vyrobit doma. Co například? Housenku z ponožky, hračku ze starého trika, ozdobnou sklenici na pastelky, hada z papíru a mnoho dalších nápadů. A další nepřetržitě přibývají.

Pro ty, kteří mají možnost využít své zahrady a dílny, zde budou také návody, tipy a drobné rady na zahradní či balkonové dekorace, přípravu Velikonoc a osení. Nebo odhalíme, co zajímavého se skrývá v dílně pro malé kutily jejich táty a dědy. Využijte svůj čas a vyrobte s dětmi něco hezkého hned teď: www.vyrabimesdetmi.cz.

Vyrábíme_s_dětmi

Tématu koronaviru se věnují i další weby Prima ONLINE a přináší podrobné zpravodajství, včetně celého speciálu na Prima ZOOM, jak si prakticky zásobit domácnost. Jak vařit s dětmi, poradí zase Prima FRESH, a mnohé praktické návody přináší i Prima LIVING.

 

Vychytaná ochranná rouška

V nouzi poznáš přítele, a tak se Láďa ponořil do studia a zkoumání rozličných možností domácí výroby ochranných masek, roušek a náustenek, aby pro nás vybral tu nejvychytanější a nejúčinnější. Pojďme se tedy společně pustit do její výroby, abychom díky ní chránili zdraví své i svých nejbližších.

Co budeme potřebovat:

  • textilní filtr do vysavače
  • gumičky
  • nůžky

Postup:

Odstřihneme okraje na kratších stranách sáčku. Filtr roztáhneme, zvětšíme a část s plastovým otvorem rovněž odstřihneme.

Ze zbývající části složíme „lodičku“, tedy vnější okraje složíme dovnitř. Po stranách vytvoříme nůžkami dírky pro provlečení gumiček a rouška je hotová! Stačí ji už jen nasadit.

  Láďa Hruška rouška2 Láďa Hruška rouška3 Láďa Hruška rouška4 Láďa Hruška

Nezapomeňte sledovat novou rubriku Nouzovky Ládi Hrušky v pořadu TOP STAR od 19.55 na Primě.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: FTV Prima