ijournal.cz

Křest netradiční kuchařky KDYŽ VAŘÍ MÚZY

red Zdroj: nakladatelství Verzone 16.10.2014 Aktuality a pozvánky, Knihy

Netradiční kuchařka KDYŽ VAŘÍ MÚZY představuje recepty výrazných osobností klasické hudby.

Nakladatelství Verzone v ušlechtilém provedení přináší kromě receptů 16 rozhovorů s výraznými osobnostmi klasické hudby. 

Knihu pokřtí operní pěvkyně Dagmar Pecková ve čtvrtek 30. října 2014 v 17.30 v Galerii Vinohradská 12
(v budově Českého rozhlasu), Praha 2.


Kdyz_vari_muzy

Jitka Novotná: KDYŽ VAŘÍ MÚZY

Na čem si pochutná operní diva? Vymění někdy dirigent taktovku za vařečku? Kdo je vyhlášený labužník? Radek Baborák, Jiří Bělohlávek, Kateřina Englichová, Marie Fajtová, Jitka Hosprová, Simona Houda Šaturová, Jakub Hrůša, Marko Ivanović, Roman Janál, Ondrej Lenárd, Štefan Margita, Dagmar Pecková, Libor Pešek, Leoš Svárovský, Magdalena Švecová, Ivan Ženatý o jídle a vaření.                                                       

Hlavním tématem je vaření, ale nahlédneme také pod pokličku soukromého života umělců. Objevíme, že vztah k jídlu až překvapivě koresponduje s jejich charaktery a s přístupem k hudbě a životu jako takovému. Z obdivovaných postav pódia se nad prostřeným stolem stávají bytosti sympaticky blízké. Zpovídané umělce spojuje jejich účinkování na festivalu Smetanova Litomyšl. Všechny jejich recepty vyzkoušel šéfkuchař tamní restaurace Aplaus. Rozhovory doplňují snímky z nezapomenutelných koncertů.  Autorkou fotografií pokrmů je Alena Hrbková, patřící ke špičkovým fotografům jídla.               
Fotografie: Andrea Filičková (portréty), Alena Hrbková (recepty), František Renze (Smetanova Litomyšl)                                                
Počet stran 240, MOC 399 Kč                                                                      
Vydává nakladatelství Verzone, s. r. o., ve spolupráci se Smetanova Litomyšl o.p.s.

Předpokládaný termín vydání 22. 10. 2014

Jitka Novotná je díky moderování koncertů a festivalových večerů známá jako „tvář klasické hudby.” V Českém rozhlasu a České televizi se podílela na vzniku dokumentárních snímků věnovaných významným uměleckým osobnostem, mezi nimiž jsou José Cura, Elina Garanča, Mischa Maisky, Libor Pešek, Rolando Villazón. Pracovní setkání s tuzemskými interprety nejednou vyústila v přátelské vztahy. I díky nim se mohla zrodit autorčina první kniha.

Fotografka Alena Hrbková patří ke špičkovým fotografům jídla. Fotí ho pro reklamu, časopisy (Apetit, Elle, Marianne a Marianne Bydlení, Můj dům a další), nafotila řadu kuchařských knih (např. Prostřeno bez servítků Zdeňka Pohlreicha, Biokuchařku Hanky Zemanové, Chuťopis Jitky Rákosníkové, kuchařku restaurace Kampa Park, kuchařku Fit rodinka/ Kluci v akci, 12 knih pro německý knižní trh).

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: nakladatelství Verzone