Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 23.Leden 2019
ijournal.cz

Královna Alžběta II. se vrací do Prahy

red Zdroj: Muzeum Grévin, foto: J. Kolář 24.3.2017 Aktuality a pozvánky

Britská_velvyslankyně_Jan_Thompson_OBE_navštívila_muzeum_Grévin_Praha_u_příležitosti_slavnostní_inaugurace_nové_sochyNejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin vzdává hold nejdéle vládnoucí panovnici na světě, britské královně Alžbětě II. Ta letos slaví 65 let na trůně a brzy také své 91. narozeniny. Na její počest ji muzeum Grévin uvítá ve své expozici. Slavnostní inaugurace proběhla v muzeu voskových figurín 22. března za účasti britské velvyslankyně v České republice Jan Thompson OBE a nejvyšších zástupců Britské obchodní komory.

K oslavám královského výročí se připojilo i nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin Praha a pod záštitou Britského velvyslanectví uspořádalo slavnostní inauguraci královniny voskové dvojnice. Královnu dorazila přivítat britská velvyslankyně Jan Thompson OBE. Šanci na setkání s královnou v muzeu voskových figurín si nenechala ujít ani ředitelka Britské obchodní komory Marcela Černochová. Na počest britské královny zazněly známé melodie skupiny The Beatles v netradičním podání Telemannova kvarteta.

Slavnostní inauguraci uvedl René Kekely společně s Danielou Pedret, PR a marketingovou ředitelkou Grévin Praha. Na pódiu se objevila scénáristka, filmová producentka a režisérka Pavlína Moskalyková (mj. autorka a spoluautorka Četnických humoresek), která v Praze bydlí vedle britské ambasády. Angličtina ji provází již od mládí, kdy se jí dostalo vzdělání na anglické škole. Momentálně střídavě žije v ČR a v USA a pracuje i pro Hollywood. Nechyběl ani stylista, vizážista a nově i návrhář Kája Pavlíček.

Nečekaná historická setkání

Je to téměř na den přesně dvacet jedna let, kdy britská královna Alžběta II. poprvé navštívila Prahu a setkala se s tehdejším prezidentem Václavem Havlem. Byla tenkrát středa 27. března 1996 a britský královský pár u nás strávil tři dny. Kromě Prahy navštívili i Brno, kde je vítalo tisíce lidí. Královna Alžběta II. je prvním britským monarchou, který navštívil Českou republiku. Nyní se toto historické setkání zopakuje. I když jeho aktéři jsou tentokrát voskoví. Podoba obou soch je však dokonalá, tak jak to umí jen v ateliérech Grévin.

Královna_Alžběta_se_v_Grévin_Praha_setkává_s_Václavem_Havlem_jako_před_21_lety_při_první_návštěvě_Prahy

V muzeu Grévin jsou možná i další královská setkání. Vosková královna Alžběta se zde setkává s jedinou vládnoucí ženou na českém trůně císařovnou Marií Terezií. Britská královna dorazila právě včas, aby stihla oslavy 300. narozenin císařovny, které se kvapem blíží.

Dejte si čaj s britskou královnou v centru Prahy!

Už v roce 1996 vzbudila návštěva královny velký ohlas. Všichni fanoušci charismatické britské královny se teď mohou těšit na její voskovou dvojnici přímo v Praze. Ta bude trpělivě pózovat pro objektivy fotoaparátů. První příležitost se veřejnosti naskytla ve čtvrtek 23. března mezi desátou a osmnáctou na Britských trzích na Malostranském náměstí, pořádaných Britským velvyslanectvím a Britskou obchodní komorou. Audience u královny budou pokračovat přímo v muzeu Grévin Praha, a to během Britského víkendu 24.–26. března. Přijďte ochutnat britské speciality a nápoje; přijďte objevit tradiční britské značky nebo se potěšit stylovou britskou módou a designem. Těšit se můžete také na tradiční odpolední čaj. S hudbou kapely Beatles to roztočíte v rytmu rock´n´rollu. Na všechny čeká společnost vskutku královská!

Přijměte naše pozvání a vydejte se na cestu prostorem a časem magickými světy Grévin Praha, kde se nečekaná setkání stávají skutečností. Odhalte tajemství slavných, staňte se partnery hvězd a zažijte nový rozměr zážitku s mobilní aplikací Grévin Praha, která se stane vaším osobním průvodcem!

O muzeu Grévin Praha

Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin nabízí setkání s českými i světovými legendami z oblasti sportu, kultury, historie, politiky a showbyznysu. Díky originálnímu scénografickému ztvárnění se návštěvníci stávají svědky neočekávaných setkání, součástí dávné i nedávné historie a partnery hvězd filmového i hudebního průmyslu. V muzeu Grévin nejde zdaleka jen o přehlídku voskových osobností. Scénografie do detailu ilustruje dobu a dodává celému zážitku realistický nádech umocněný hudbou a světelnými efekty. V přízemí muzea si mohou návštěvníci po prohlídce odpočinout v Café Grévin. Grévin Praha je místem, kde se široká veřejnost může vzdělávat i bavit ve společnosti celebrit.

 

Muzeu Grévin Praha byl udělen Certifikát výjimečnosti pro rok 2016. Toto ocenění vzdává hold podnikům, které v minulém roce získávaly od cestovatelů na TripAdvisoru nadšené recenze. Tento certifikát pomáhá cestovatelům nacházet a navštěvovat zařízení, která pravidelně poskytují skvělé služby.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Muzeum Grévin, foto: J. Kolář