ijournal.cz

Kontrola složení potravin na obalech se vyplatí

red Zdroj: Frosta 20.3.2016 Rady, tipy, názory

Podle průzkumu společnosti FRoSTA až 69 procent lidí kontroluje na obalech složení potravin, které kupují. 75 procent se pak na základě těchto informací rozhoduje, zda si daný potravinový výrobek koupí. Pokud obsahuje příliš mnoho chemických přísad a dochucovadel, má obchodník i výrobce smůlu. Hlavním důvodem, proč lidé upřednostňují přírodní ingredience, je obava z poškození zdraví.

logo (2015_08_26 09_30_16 UTC)„Jsme si vědomi faktu, že v době potravinových skandálů se spotřebitelé stále více zajímají o složení výrobků a také o původ potravin,“ říká Jiří Minář, generální ředitel FRoSTA ČR a dodává: „Z tohoto důvodu uvádíme na trh výrobky s logem „100% přírodní chuť“, tedy výrobky bez přidaných ochucovadel, umělých barviv, zvýrazňovačů chuti a modifikovaného škrobu. Místo chemie používáme přírodní ingredience jako bylinky a koření. Naše mateřská společnost také vyvinula aplikaci FRoSTA Zutatentracker na vyhledávání původu všech přísad, které jsou ve výrobcích obsaženy.“

Průzkum proběhl formou přímého dotazování na vzorku více než 1000 respondentů ve věku 20 – 60 let. Na základě průzkumu vznikl i televizní spot, ve kterém společnost FRoSTA informovala své zákazníky o nezávadnosti svých potravin, konkrétně jejího nejprodávanějšího produktu, rybích prstů.

Společnost FRoSTA je spíše známá jako výrobce rybích produktů, nicméně mezi další klíčové produkty patří mražená zelenina (které v roce 2012 zákazníci této značky zkonzumovali na 13 tisíc kilogramů, v roce 2014 již 160 tisíc kilogramů!) a hotová jídla, jejichž popularita stoupá i mezi českými konzumenty.

F_794_frosta

Hotová jídla se ve FRoSTĚ začala vyrábět v polovině 80. let jako druhá kategorie mražených potravin po rybích výrobcích. Ukázala se jako zajímavý a rychle rostoucí segment trhu, a tak přibývaly další výrobky i počet zemí, kde se prodávala.

V České republice je můžeme na pultech najít od roku 1998 a patří mezi ně Paella, Steakhouse, Nasi Goreng, Mexican Chicken a Chicken Risoto. Výhodou hotových jídel je rychlost přípravy, která zabere cca 10 minut. Stejně jako rybí výrobky či zeleninové směsi, ani hotová jídla FRoSTA neobsahují chemická dochucovadla.

 Nasi GorengMexican chickenChicken risottoFrosta
***

Věděli jste, že…

… 20-30 % potravinových výrobků obsahuje chemická dochucovadla?

… glutamát sodný (E621) může vyvolat silnou alergickou reakci? Někdy se tomu říká „Syndrom čínských restaurací“

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Frosta