ijournal.cz

Koncerty a divadelní představení pod širým nebem na zámku v Děčíně

red Zdroj: Zámek Děčín 2.7.2016 Hudba

Hudba byla nedílnou součástí zámeckých slavností i běžného dne tamních obyvatel. Klavíry, spinety, housle a jiné hudební nástroje jsou téměř ve všech expozicích každého z nich. Nejinak je tomu také v případě děčínského zámku. Děčínský zámek a jeho obyvatelé byli dokonce inspirací Fryderyku Chopinovi. Roku 1835 zde proslulý skladatel pobýval. S jeho pobytem je spojován tak zvaný Děčínský valčík, který umělec věnoval komtese Juže (Josefině) Thunové, dceři tehdejšího majitele zámku. Současné vedení zámku si je vědomo toho, jak silný zážitek z hudby nebo divadelního představení romanticky osvětlené historické prostory mají. A proto každoročně přichystají pro návštěvníky několik kulturních představení pod širým nebem. Letošní léto tomu není jinak a v zámeckých zahradách zazní vedle opery Kouzelná flétna Wolfganga Amadea Mozarta 24. července také hudba v podání Idy Kelarové, romského dětského sboru Čhavorenge a hudebníků České filharmonie v projektu Romano drom 2016. Jejich společný koncert představí  tradiční i soudobou romskou hudbu dne 11. srpna. Zámek divákům představí i dílo Williama Shakespeare,  konkrétně hru Jindřich VI. První díl uvede Činoherák Ústí nad Labem 21. srpna a 3. září díl druhý. 12. srpna zámek obohatí kulturní program rovněž nočními prohlídkami a 27. srpna zde proběhne Literární Zarafest. Přijďte a zažijte povznášející pocit z nádherné hudby v oduševnělém prostředí.


kultura Zámek Děčín

„Opravou zahrad děčínského zámku nabyly jeho prostory opět lesku a krásy. Aby si je mohli návštěvníci vychutnat i v netradičních časech a při netradičních příležitostech, rozhodli jsme se, uvést v letních dnech několik kulturních akcí,“ uvádí Ing. Iveta Krupičková, ředitelka zámku Děčín. „Rádi bychom dopřáli všem, kdo nás navštíví, jakési zastavení se v čase. Protože jak říká básník, vždyť nejenom chlebem, živ jest člověk. Osvětlené zahrady a zámek v letní teplé noci, sklenička dobrého vína určitě zážitek z kulturního představení, ať už v podobě koncertu nebo divadla, umocní. Na tato představení máme velice kladné ohlasy, proto v nich nejenom pokračujeme, ale rok od roku také rozšiřujeme“ dodává Iveta Krupičková.

zámecká zahrada

Letní kulturní program na zámku v Děčíně zahájí 24. července Evropský komorní orchestr EMA společně se sólisty a sborem Evropské hudební akademie Teplice dílem  Wolfganga Amadea Mozarta a jeho  Kouzelnou flétnou. Dirigentem představení je Norbert Baxa a režisérem Martin Otava. 11. srpna rozezní Jižní zahrady zámku strhující tóny tradiční i soudobé romské tvorby ve společném vystoupení Idy Kelarové, pěveckého sboru Čhavorenge a hudebníků České filharmonie. 21. srpna a 3. září budou Jižní zahrady patřit Williamu Shakespearovi a jeho hře Jindřich VI. 27. srpen bude hostit již patnáctý Zarafest. Festival věnovaný autorskému čtení.

 

                                            Letní kulturní program zámku v Děčíně:


Fletna24. 7. 2016 od 20 hodin v Jižních zahradách  

Wolfgang Amadeus Mozart: Kouzelná flétna

Operní představení pod širým nebem.

Evropský komorní orchestr EMA, sólisté a

sbor Evropské hudební akademie Teplice

Dirigent: Norbert Baxa, režie: Martin Otava

11. srpna 2016 od 20 hodin v Jižních zahradách   

Česká filharmonie – Romano Drom 2016

Čhavorenge – Ida Kelarová

Pěvecký koncert, tradiční i soudobá romská hudba

12. srpna 2016 od 21 hodin na zámku    

Noční prohlídky

21. srpna 2016 od 20 hodin v Jižních zahradách   

William Shakespeare: Jindřich VI. 1. díl

Činoherák Ústí nad Labem

27. srpna 2016 od 15 hodin v Růžové zahradě

XVI. Literární Zarafest

28. srpna 2016 od 10 hodin na hlavním nádvoří

Slavnosti medu a vína

Stánky s vínem a medem, soutěžní ochutnávky,

přednášky o včelařství a další program

3. září 2016 od 20 hodin v Jižních zahradách   

William Shakespeare: Jindřich VI. 2. díl

Činoherák Ústí nad Labem

 

 

 

 


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Zámek Děčín