ijournal.cz

Knižní tip: Kuchařka stylu moderního muže

red Zdroj: nakladatelství Došel karamel 15.4.2019 Knihy

Lukáš Otys alias Lukáš-cukrář napsal praktickou, zábavnou a mimořádně užitečnou příručku pro opravdové gentlemany 21. století

Kuchařka stylu moderního mužeEtiketa, oblékání, randění, stravování, cvičení, hygiena, správné techniky relaxování či sebevzdělávání… Je toho hodně, co by měl moderní gentleman zvládnout! Lukáš Otys – autor „dortoblogu“, zkušený manažer, spolumajitel známé pražské cukrárny Saint-Tropez, gurmán a milovník života – podává pomocnou pravačku všem chlapům, kteří to vše chtějí dokázat s elegancí a na úrovni. Kuchařka stylu moderního muže přináší 7 kapitol plných příhodných rad, tipů a fotografií, které doplňují rozhovory se specialisty v dané oblasti, třeba s proslulým ševcem, barberem či zkušenou koučkou. Novinka se na knižním trhu objeví v první polovině dubna a potěší nejen pány, ale také ženy a dívky, které dosud marně hledaly ten správný inspirativní dárek pro své partnery, tatínky či kamarády.

Jak tak sedávám v cukrárnách a pozoruju dění kolem sebe, vidím, že si lidé spolu už nepovídají. Muž místo toho, aby hladil ženu hezkým slovem, komunikuje s telefonem, nepomůže jí do kabátu, usadí ji většinou na nejhorší místo v místnosti, nedolije nápoj, pomalu by ji propíchl deštníkem, který jí neohrabaně bere z rukou, a takových věcí jsou desítky. Pořád jsem mluvil o tom, jak bychom se my muži měli chovat, že bychom si měli najít vlastní styl, a hořekoval jsem nad ztrátou gentlemanství a pádem Lukáš Otysspolečnosti někam, kde se mi to nelíbí. Přátelům už ty stesky lezly tak na nervy, že mě vyburcovali k tomu, abych napsal knihu. A tak jsem místo bědování začal psát,“ přibližuje Lukáš Otys genezi vzniku své knižní prvotiny a dodává, že jeho ambicí nebylonapsat manuál pro život, ale v jedné knize koncentrovat doporučení, která se mohou hodit v každodenní praxi. Ať už jde o oblékání, chování ve společnosti, bodování u žen anebo jen relaxování a užívání si volného času.

Z prodeje každé Kuchařky stylu moderního muže půjde 50 Kč na Nadační fond Kolečko, který z vybraných peněz zajišťuje vybavení traumatologických center pro děti s úrazem z dopravních nehod. Každý, kdo si knihu zakoupí, tedy pomůže téhle potřebné organizaci. A jak Lukáš Otys podotýká v závěru knihy, dobré srdce s gentlemanstvím rozhodně souvisí, spolehlivě prozáří jakýkoliv hezký oblek i kvalitní sako.

Lukáš Otys: Kuchařka stylu moderního muže, 176 stran, doporučená cena 299 Kč, v prodeji od 1. dubna 2019.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: nakladatelství Došel karamel