ijournal.cz

Kaufland podporuje iniciativu HEALTHY SEAS! Připojit se může každý!

red Zdroj: Kaufland 15.7.2014 Významné osobnosti, veřejné projekty

Začátkem července spouští společnost Kaufland prodej ponožek HEALTHY SEAS, vyrobených z vlákna ECONYL®, které se inovativním procesem recyklace vyrábí ze starých rybářských sítí vylovených ze dna světových moří. Podpořit iniciativu může každý zákazník.  Z každého zakoupeného páru ponožek jde určitá část na podporu HEALTHY SEAS.

ET_23.06.2014_CSR_Reklamation_15_05_2014 Litho 19.05.14 AL

Kaufland jako partner iniciativy HEALTHY SEAS (Zdravá moře) aktivně přispívá k ochraně moří a k jejich zachování pro budoucí generace. Zasazuje se o čistá moře a oceány bez tzv. sítí duchů, tedy ztracených nebo vyhozených rybářských sítí. Zhruba jednu desetinu celosvětového odpadu tvoří „sítě duchů“, které jsou často i roky unášeny proudy či leží na dnech světových oceánů. Jejich pohyb ohrožuje zranitelné obyvatele moří, jako jsou například ryby, delfíni, mořští ptáci či mořské želvy.

Dobrovolní potápěči vytahují sítě duchů

Dobrovolní potápěči vytahují sítě duchůDíky iniciativě HEALTHY SEAS vytahují dobrovolní potápěči sítě ze dna Jaderského a Severního moře. Inovativním procesem recyklace jsou pak tyto sítě zpracovány na vlákno ECONYL®, které je dále materiálem pro výrobu vysoce kvalitních produktů, například ponožek, plavek či koberců.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kaufland