ijournal.cz

Kaki Persimon Bouquet – Je tu podzim a s ním i sezóna tzv. „pokrmu bohů“

red Zdroj: www.nejkaki.cz 7.10.2016 Gastronomie

Ještě před pár lety lidé v potravinách tápali, co je ten oranžový lesklý plod. Dnes se velká část z nich těší na podzim a zimu, až si své oblíbené kaki Persimon Bouquet od společnosti Anecoop budou zase moci vychutnávat. Aby ne, je to slaďoučké a šťavnaté ovoce, které navíc neobsahuje žádná semínka, snadno se krájí a nemusí se loupat, takže ho milují i děti. Perfektně se hodí i do kuchyně. Využijete jej na mnoho způsobů při přípravě salátů, omáček, hlavních jídel, dezertů a zavařenin. Výborné je i sušené kaki. Pro začátek ho můžete zkusit přidat do cheesecaku, štrůdlu, ovesné kaše nebo třeba jen do jogurtu či jako náplň do palačinek.

Kaki

Kaki Persimon Bouquet v překladu znamená „pokrm bohů“. Vyznačuje se skvělou výživovou hodnotou s vysokým podílem vlákniny, vitamínů a minerálních látek. Persimon Bouquet je sezónní ovoce, sklízí se během září a října. Díky vysokému podílu vitamínů, vlákniny a minerálů (vitamin A a C, draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, mangan) vám právě na podzim pomůže posílit váš imunitní systém. Pozitivně působí i na metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě. 

kaki_

Každému plodu je během sklizně věnována extra péče a jsou dodržovány všechny předpisy o kvalitě. Sklízí i balí se výhradně ručně. Jedině tak je možné sklizené ovoce označit za kaki Persimon Bouquet schválené regulačním orgánem. Díky tomu si můžete být jisti, že každé kaki s etiketou Persimon Bouquet prošlo těmi nejpřísnějšími kontrolami. Kaki Persimon Bouquet si můžete vychutnat během podzimu – od poloviny října do Vánoc.

kaki_sber

Plody kaki Persimon Bouquet jsou k dostání např. v obchodní síti Kaufland, Billa, Globus a v kamenných maloprodejnách. Cena se pohybuje od 8 – 18 Kč za kus.

kaki_nakup

Více informací na www.nejkaki.cz.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.nejkaki.cz