ijournal.cz

Jóga Expo a Evropský Jóga Sport Šampionát 2015 za účasti světových špiček přímo mezi Vámi!

red Zdroj: Bikram Yoga Prague s. r. o. 10.5.2015 Aktuality a pozvánky, Krása a zdraví
Třetí květnový pátek 15. května 2015 bude v Praze v Obchodním centru Arkády patřit józe. Návštěvníci centra budou mít možnost shlédnout prezentace předních pražských jógových škol a studií, zajímavé rozhovory s letitými jogíny, např. Kateřinou Hrachovcovou, Míšou Maurerovou, Pavlem Novotným, Bárou Mottlovou a dalšími. Návštěvníci obchodního centra se dokonce mohou zdarma zúčastnit ukázkových hodin jógy na pódiu pod vedením certifikovaných lektorů. Bohatý program doplní o své vystoupení zpěvačka a herečka Ivana Jirešová, taneční skupina IF Leony Qaši Kvasnicové a jako zlatý hřeb celý den završí historicky první Evropský Jóga Sport Šampionát 2015.

joga

Evropský Jóga Sport Šampionát se po vzoru Českého jógového šampionátu opět uskutečni přímo mezi širokou veřejností. Důvodem, je nejen obrovský ohlas, který Český Jóga Sport Šampionát vzbudil v minulých letech, ale především delegování ústřední myšlenky celé akce. Ta je pokusit se kvalifikovat jógu jako sportovní olympijskou disciplínu. Za tímto účelem již Bikram Yoga Prague, pořadatel šampionátu, založila Český sportovní klub jógy, jehož hlavní snahou je osvěta vnímání jógy jako kvalitního, zdraví a mysli prospěšného sportu.

2014

Návštěvníci budou mít v pátek 15.5 jedinečnou možnost dozvědět se v Centru Arkády více nejen o Bikram Yoze, která se těší velké popularitě po celém světě, ale také o jógových školách, které představí například Kundalíny jógu, Aero jógu, Ashtangu a další.

Program začne v 11 hodin a jeho součástí bude několik rozhovorů s hosty, kteří se tomuto sportu dlouhodobě věnují, doprovodná vystoupení i praktické ukázky poloh předvedené světovými šampiony Josephem Encinia a Glorií Suen.

V 14:30 si budou moci návštěvníci zacvičit spolu s hvězdami šoubyznysu – Emmou Smetanou, Janou Adamcovou, Ivankou Jirešovou, Vlastinou Svátkovou a dalšími na ukázkové lekci Bikram Yogy.

joga sampionat

Tato událost nabitá pozitivní energií vyvrcholí ihned po VIP lekci v 15 hod zahajovacím ceremoniálem Evropského Jóga Sport Šampionátu pro rok 2015. V kategorii mužů bude zastupovat Českou republiku několikanásobný mistr ČR Ondřej Hartman a za ženy bude o mistrovský titul bojovat též několikanásobná mistryně ČR, ale současně i vicemistryně světa 2013 Anna Čadková. Bikram Yoga se mezi sportovci v České republice těší čím dál tím větší popularitě. Cvičí ji jak úplní začátečníci, tak dlouholetí jógoví nadšenci. Díky svým blahodárným účinkům je doporučována jako rehabilitační cvičení po úrazech a také jako vhodná regenerace při chronických onemocněních. Sestava 26 poloh a 2 dechových cvičení se ve stejném pořadí provádí v sále vyhřátém na teplotu 42 °C. Vysoká teplota přispívá ke zlepšení imunity, detoxikaci organismu, odbourání stresu a v neposlední řadě ke spalování tuků.

Jóga Expo

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Bikram Yoga Prague s. r. o.