ijournal.cz

Jedno perníkové těsto, tři různé moučníky

red Zdroj: Vitana 26.9.2020 Gastronomie

Máte chuť na změnu, ale bojíte se velkého experimentování? Potom vsaďte na léta a lidmi osvědčenou klasiku, krabicový perník Vitana. Vonní stejně krásně jako domácí, je nadýchaný, ale výhodou je, že celá příprava i s pečením zabere maximálně hodinu. Nejčastěji se perník připravuje jako klasický litý řez s polevou, či s povidly. Pokud zrovna máte větší chuť na bábovku, nebojte se perníkovou směs nalít do bábovkové formy. Výsledek bude perfektní. Variací na perník je hned několik, přinášíme vám pár tipů.

 

Perníková bábovka s šípky

Na klasickou formu na bábovky vám vystačí jedna krabice perníkové směsi Vitana. Pro ozvláštnění přidejte nasekané šípky, které jsou plné vitamínu C.

Bábovka


Ovocný perníkový koláč s tvarohem

Tvarohová náplň:
250 g polotučného tvarohu
1 vejce           
1 ks vanilkového cukru Vitana         
50 g cukru krupice

Kulatou formu vymažte máslem, vysypejte hrubou mouku a třetinu rozmíchané perníkové směsi nalijte na dno.  Přidejte hotovou tvarohovou náplň a sezónní ovoce. K perníku se například skvěle hodí blumy.

Koláč


Perníkové muffiny s citronovou polevou

Muffiny mají jednu velkou výhodu – jsou rozdělené na porce, takže pokud pospícháte, jednoduše vezmete kus a můžete běžet do práce, školy, na výlet. Na dsměsvanáct kousků opět vystačí jedna krabice perníkové směsi Vitana. Upečené muffiny je dobré ještě něčím ozdobit, třeba citronovou polevou.                                        Produktové tipy

Tradiční směs na perník Vitana – doporučená cena: 44, 90 Kč
Jste se začátkem školního roku zase v poklusu, ale rádi byste rodině upekli něco sladkého? Potom sáhněte po voňavé perníkové směsi od Vitany. Stačí přidat jen tři ingredience: vodu, vejce a olej. Zároveň ze směsi můžete vykouzlit různé tvary moučníků. Od chlebíčku až po bábovku s polevou.

poleva

Poleva citronová – doporučená cena: 19, 90 Kč
Hledáte způsob, jak ozvláštnit klasické řezy a bábovky? Potom zkuste citrónovou polevu od Vitany. Perfektně se hodí k perníku, makovci či na dezerty z lesního ovoce. Jeden sáček bohatě vystačí na celý plech. Lze použít i na zdobení sušenek včetně vánočních perníčků.

cukr


Vanilkový cukr – doporučená cena: 6,90 Kč

Vanilkový cukr je nezbytnou součástí celé škály moučníků a krémů, ale třeba také vánočního sladkého pečiva. Plusovým bodem vanilkového cukru od Vitany je, že jako jeden z mála dostupných na tuzemském trhu obsahuje pravou vanilku, a ne pouze vanilínové aroma.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Vitana