ijournal.cz

Jeden ho odráží, druhý eliminuje T.ACRYLIC LESK a MAT pracují se světlem každý jinak

red Zdroj: Trachea 30.9.2014 Hi-tech a bydlení

Představme si akrylátový materiál T.acrylic lesk a zcela poprvé i T.acrylic mat. Oba dekory jsoušpičkami
ve svých kategoriích. Proč?

„Co jsou vlastně akryláty. Máme tu čest s materiálem, který má důležitou vlastnost – je zdravotně nezávadný a netoxický. Využívá se proto zejména ve zdravotnictví a potravinářství. V nábytkářství je více než vhodný pro alergiky či malé děti, ocenit musíme i jeho design a výjimečné optické vlastnosti. Kromě toho standardně nepodléhá změně v čase a zachovává si veškeré své charakteristiky lesklosti, matnosti a barevnosti. Materiál je také vysoce odolný proti UV záření a vlhkosti,“ vysvětluje pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek, a pokračuje: „Zajištěna je také tepelná odolnost, která je v ploše stanovena na více jak 150 stupňů Celsia.“

T.acrylic_lesk_caffe_a_cappuccino_foto_zdroj_Trachea

KDYŽ JE TLOUŠŤKA PŘEDNOSTÍ

Ne vždy je větší tloušťka přidanou hodnotou. V případě akrylátů je tomu naopak. Tloušťka lesklého povrchu je 1,4 mm, u matné varianty je to 1,2 mm. Když připočteme dřevotřískový materiál o tloušťce 16 mm, pak tu máme skutečného siláka. Větší síla materiálu má několik výhod: dvířka mají minimální průhyb (pokud je zadní strana dvířek z nekvalitního – méně silného materiálu, hrozí, že rozdílné zatížení způsobí průhyb dvířek), lze do nich vyfrézovat různé tvary nebo 3D dekory, opatřit je grafikou Overface  a dále – T.acrylic lesk je možné opravit za pomocí retušovací sady. „Když už jsme se dostali k mírám – minimální velikost formátu ohraněných akrylátových dvířek je 100 x 100 mm, maximální velikost až 3000 x 1270 mm,“ dodává pan Martin Dusík.

Trachea_T.acrylic_lesk_zelena_oliva_a_bila_foto_zdroj_Trachea

T.ACRYLIC VYSOKÝ LESK

Základní vlastností vysokého lesku je schopnost odrážet dopadající světlo. Materiál T.acrylic lesk to umí prokazatelně intenzivněji, než konkurenční lesklé materiály. Navíc se akrylát může pyšnit také hloubkou a sytostí barev nebo dekorů. „Kávu, cappuccino, olivy nebo šampaňské? Pokud jsme ve vás vyvolali chuť po některém z představených dekorů, pak jistě neodoláte i dalším neméně výjimečným: lesku eben, zrcadlu, vanilce, bordeaux, slonové kosti, hliníku…a nakonec se můžete nechat hýčkat třeba norkem či hedvábím. Celkem lze vybírat z téměř tří desítek dekorů…,“ vysvětluje pan Martin Dusík.

T.ACRYLIC MAT

Ať se děje, co se děje, stále si zachovává svou tvář. „Mat dokáže eliminovat odrazy světelných efektů. V podstatě to znamená, že povrch je stále stejný, nepromítají se do něj žádné odlesky, předměty, světla. Maty jsou v současné době velmi trendy dekorem. Dělají každý barevný odstín jemnější a navíc jsou vizuálně i na dotek doslova hebké. Výjimečnou vlastností T.acrylicu mat je schopnost eliminovat otisky prstů, což je pro tento povrch zcela zásadní. Mnohé starší matné materiály bojovaly právě s abnormální tvorbou oťapek. Toho se s T.acrylic mat opravdu nemusíte bát,“ informuje dále pan Martin Dusík. V matu můžete dostat dekory: norek, šedý Londýn, bílá, jasmín, cappucino nebo poutavou arktickou modř.

Trachea_T.acrylic_mat_arkticka_modr_foto_zdroj_Trachea

A CO ZADNÍ STRANA 

Přední strana v luxusním lesku a matu a zadní strana…bude bílá? „Vysoká úroveň lesklého akrylátového materiálu dovoluje zvolit si oboustranně lesklá dvířka, kdy také zadní strana nábytku je oblečena do akrylátového materiálu lesk. Další variantou je volba stejné barvy, jaká je použita na čelní straně dvířek, ale v matném provedení,“ dodává pan Martin Dusík z Trachey, a pokračuje: „U T.acrylic mat je zadní strana také matná a ve stejném odstínu, jako čelní strana dvířek.

Trachea_T.acrylic_mat_vanilka_a_motiv_Overface_foto_zdroj_Trachea

ÚDRŽBA VÁS ŠOKUJE

Rad, jak udržovat lesklý nebo matný povrch nábytku existuje bezpočet. Věděli jste ale, že kroky ke krásnému materiálu začínají bezprostředně po instalaci dvířek v interiéru? „Akrylátové lesky a maty jsou exkluzivními dekory, které standardně dodáváme opatřené speciální folií, abychom zajistili, že se jim při převozu nic nestane. V momentě, kdy máte dvířka – tedy nábytek pevně umístěn v interiéru, můžete folii strhnout. A pozor! Už v této chvíli aplikujte na povrch antistatický sprej typu pronto. Proč? Tento prostředek na povrchu vytvoří ochranný film, který ještě znásobí odolnost povrchu vůči poškrábání, a navíc – zkrátí dobu vytvrdnutí dvířek, která je standardně 7 dní na 2 dny. V této době (tvrdnutí) se nedoporučuje dvířka nijak čistit,“ vysvětluje pan Martin Dusík. Pokud se na povrchu objeví nějaké znečištění, zbavíte se jej roztokem vody s neutrálním saponátem, který opatrně rozetřete v celé ploše měkkým hadříkem.

Akrylátové materiály posouvají nábytek do té nejvyšší úrovňové kategorie. Je myšleno na design i kvalitu. Spolu s vybranými liniemi nábytku jde o koncept dokonalosti.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Trachea