ijournal.cz

Jana Marešová: Nebojme se bát

-lz- Zdroj: Nebojme se bát 21.9.2018 Knihy

Užitečná knížka o tom, jak se zbavit svého strachu, trémy a nejistoty. Kniha obsahuje příběhy, říkadla, zaklínadla, rady i návody, jak pracovat s dětskými strachy. Každý má svůj příběh, třeba panika, tréma nebo nejistota. Autorka Jana Marešová je pojmenovala: Tremula, Tmavruše, Hypochondřík a možná se vyklube i někdo další. Čtenářům se dostanete také rady, jak takové strachoty překonat i jak nad nimi vyzrát, třeba jednoduchou říkankou, anebo pořádným super zaklínadlem.

Jana Marešová

Historie „Nebojme se bát“ se začala vlastně psát při jedné nevinné prázdninové bojovce, která se konala za super úplňku v roce 2014. Pokud čekáte nějaký souhrn ezoterických rad, jak se zbavit něčeho nepotřebného, tak vlastně můžete číst dál. Pointa vás ale překvapí, žádné čáry a máry se nekonají, věřit si a nebát se bát!

obálka

Toho večera si Jana Marešová totiž uvědomila, kolik nejrůznějších strachů v sobě děti vlastně nosí. Strach ze školy, strach o zdraví rodičů, strach ze změn, strach ze tmy…, a to jsou jen ty nejčastější. Po návratu z prázdnin sedla k počítači a začala vyhledávat a studovat vše, co je spojeno s dětskými strachy. Tehdy sestavila nechvalný top největších strachů, které byly zaznamenány především u dětí. Podotýkáme, že čerpala z psychologických analýz a dlouhodobých renomovaných výzkumů.

J. Marešová

„Dva roky trvalo přivést na svět tuto křehkou a zároveň věřím, že užitečnou, pomůcku pro děti a hlavně rodiče. Ti jsou často původci anebo přenašeči vlastních strachů na děti ve snaze je před vším ochránit“ prozradila autorka. S pokorou sobě vlastní neopomněla v předmluvě poděkovat všem, kteří jí jakkoli s knihou pomáhali. Mezi prvními vyslovila dík psycholožce, paní Blance Kejíkové Antošové, která celou knížku několikrát přečetla a dala jí cenné rady, především v návodech, jak se strachy pracovat. 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

-lz-

Zdroj: Nebojme se bát