Představujeme novou online platformu Gymbee.cz. Pro šťastnější a zdravější Češky a Čechy.
Podle odborníků čelíme epidemii stresu. Hrozivý název pro ještě hrozivější skutečnost. Narůstající pocity úzkosti, smutku nebo zmaru jsou všudypřítomné. Syndromem vyhoření trpí jen v Česku pětina populace1. Se stresem navíc přichází přejídání, výpadky paměti, zvýšená podrážděnost, snížená kvalita spánku… tedy všechno to, co vyvolává další přívaly stresu. Jak z toho ven?
„Je prokázané, že 150 minut cvičení týdně výrazně vylepšuje náš fyzický i psychický stav,“ říká Petra Mikulcová, zakladatelka nového online projektu Gymbee.cz.2
Ten se zaměřuje na zkvalitnění mentální i tělesné kondice Češek – pomocí stovek video a audio lekcí přístupných 24 hodin denně. „Naším cílem jsou zdravější a šťastnější Češky. Jak vypadáme, je důležité. Jak se cítíme, je ještě důležitější,“ upřesňuje Petra Mikulcová.
Gymbee proto propojuje jak klasické fitness cvičení pro lepší fyzičku a postavu, tak lekce pro duševní zdraví a pohodu. „Na Gymbee.cz najdete to, co v klasickém fitku, a zároveň spoustu věcí, které nenajdete nikde jinde,” dodává Mikulcová.
Za 200 Kč měsíčně tu ženy získají neomezený přístup nejen k fitness cvičení nebo józe, ale také k unikátním zdravotním cvičením, k fyzioterapeutickým, relaxačním a automasážním lekcím, kancelářskému cvičení, k SOS meditacím pro lepší kreativitu, soustředění nebo vstřícnost, k tanečním a antiage sériím, k lekcím sebeobrany, oční józe nebo třeba k relaxačním technikám pro lepší spánek.
Nechybí ani cvičení pro těhotné, po porodu, při diastáze nebo dokonce cvičení při bolestivé menstruaci.
Všechny lekce jsou natáčeny s předními experty a v nadstandardní audiovizuální kvalitě. Každý měsíc pak přibývají nové lekce a nové programy. Již brzy se v rámci platformy Gymbee.cz spustí i živé vysílání.
Gymbee.cz navíc přichází v době, kdy kromě stresu rostou také zdravotní problémy spojené se sedavým životním stylem. Z výsledků renomované studie Cleveland Clinic Foundation vyplývá, že sedavé zaměstnání je větším rizikem pro předčasné úmrtí, než být kuřákem nebo trpět diabetem.3 Už není na co čekat.
„Pokud jste doteď necvičily, nezoufejte, nic se neděje. Podstatné je začít cvičit odteď a vytrvat,” uvádí fyzioterapeutka Lucie Dlasková, která je jedním z mnoha špičkových lektorů, kteří pro Gymbee.cz natáčejí lekce. „Výzkumy dosvědčují, že když nyní začnete cvičit, riziko předčasného úmrtí se u vás sníží až o 35 %”. Stejně tak ale platí opak. Jestliže cvičit přestanete, všechny výhody jsou rázem tytam.
Tím, že je Gymbee kompletně online, řeší i další důležitý faktor tzv. gymtimidation. Více než polovina z nás se totiž stydí do fitness studií chodit a cvičit na veřejnosti.4 Znovu ten začarovaný kruh. S Gymbee.cz naštěstí i tohle odpadá - do cvičení se můžeme pustit kdykoli a kdekoli to vyhovuje nám.
Podle Mikulcové můžou Češky s Gymbee.cz cvičit doma, v práci, na cestách. A taky na třech zařízeních současně, takže lekce jsou i pro jejich rodiny. Je to benefit, který se po všech stánkách vyplatí.
Velká globální pojišťovna se ptala lidí, co by dělali, kdyby dostali hodinu denně k dobru. Více než 60 % z nich by ji věnovalo zdraví nebo cvičení.5 Gymbee.cz přináší českým ženám i jejich partnerům obojí.
„Když chcete být zdravější a šťastnější, lépe se cítit i vypadat, stačí zmáčknout tlačítko Play,” uzavírá se smíchem Petra.
Zdroje:
- Deník.cz (https://www.denik.cz/zdravi/psychiatri-syndromem-vyhoreni-trpi-kazdy-paty-cech-ohrozeni-jsou-manazeri-20181211.html)
- News.harvard.edu (https://news.harvard.edu/gazette/story/2012/11/how-much-exercise-is-enough/)
- JAMA Network Open (https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2707428)
- Nypost.com (https://nypost.com/2019/03/19/americans-arent-lazy-were-just-scared-of-the-gym/)
- Aetnastory.com (https://www.aetnastory.com/2018wp/wp-content/uploads/2018/05/Aetna-Story-2018.pdf)