ijournal.cz

Jak se obléct, když máte home office: tepláky a vytahané tričko vaší produktivitě nepomohou

red Zdroj: Modio.cz 11.4.2020 Móda, obuv, doplňky, Rady, tipy, názory

Vzhledem k událostem posledních týdnů byla spousta zaměstnanců nucena přejít na karanténní home office. Pro některé se jedná o běžnou praxi a na práci z domova jsou již z minulosti zvyklí. Někteří však tento způsob práce objevují úplně poprvé. 

První dny mohou být skvělé. Nemusíte trávit spoustu času cestou do kanceláře a zpět. A možná můžete vstávat, kdy se vám to hodí (pokud je v tomto ohledu váš zaměstnavatel benevolentní). Po několika dnech se však u většiny objeví první potíže spojené s produktivitou. Negativních faktorů přitom může být celá řada – a mezi jeden z nich patří i to, když celý den pracujete v pyžamu. 

image foto modio.cz

Dodržujte zaběhnutý režim


Pokud chcete být i při práci doma produktivní, doporučujeme dodržovat hned několika pravidel. Tím zřejmě nejzásadnějším je dodržování zaběhnutého režimu. Nařiďte si budík tak, jak jste zvyklí a opravdu vstaňte z postele. Dejte si snídani a čas věnovaný dojíždění věnujte třeba cvičení nebo svému osobnímu rozvoji.

Než usednete k počítači, převlékněte se. Pomůže vám to namotivovat se k pracovním výkonům mnohem více, než kdybyste celý den seděli doma v teplákách a vytahaném tričku. Namítáte, že vás přece nikdo nevidí? To je pravda. Ale zkuste si na sebe po dlouhé době vzít elegantní šaty nebo padnoucí košili a uvidíte, že budete mnohem produktivnější.

Jakmile takto oblečení zasednete ke stolu (nikoliv do postele), budete si jednotlivé úkoly odškrtávat jeden po druhém.

image foto modio.cz

Neudělejte si ostudu při videokonferencích

Pokud pracujete ve společnosti, která v současné době zavedla videokonference, dotýká se vás toto pravidlo pravděpodobně ještě o trochu více. Ať už pracujete na juniorní pozici nebo vyšším manažerském postu, pyžamo zkrátka před kameru nepatří. Myslete na to, že chcete budit seriózní dojem a ne být ostatním k smíchu.

A to platí i pro osoby na volné noze, které prostřednictvím videohovorů velmi často komunikují se svými klienty. Uvědomte si, že takové online setkání má prakticky nahradit to osobní. Z tohoto důvodu byste si na svém zevnějšku měli dát trochu záležet.

Nemusíte přitom nutně sahat po obleku a kravatě. A stejně tak i dámy se při videohovoru obejdou bez podpatků. Na druhou stranu i drobné líčení a upravený vzhled vám pomůže cítit se dobře a i po psychické stránce budete celou situaci vnímat mnohem lépe.

image foto modio.cz

Jakmile s prací skončíte, převlékněte se do pohodlného

Vždy si stanovte, do kolika hodin budete daný den maximálně pracovat. Pomůže vám to v průběhu dne zbytečně neprokrastinovat a zároveň budete vidět pomyslné „světlo na konci tunelu“. I když vás práce baví sebevíc, workoholismus je zkrátka nezdravý.

Jakmile se svými povinnostmi skončíte, převlékněte se z pracovního zpět do domácího. Můžete se osprchovat, odlíčit se a pomyslně tak oddělit svůj pracovní a soukromý život. 

Rozšiřte svůj šatník

I během karantény můžete rozšířit svůj šatník o nové kousky, které vám pomohou cítit se lépe. Na Modio.cz se můžete najít originální módu na doma a sport i formální kousky na home office. A jakmile veškerá nařízení opadnou, budete moct za svými kolegy vyrazit v novém a slušivém outfitu. 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Modio.cz