ijournal.cz

Nové televizory od Samsungu dokáží uzpůsobit jas osvětlení místnosti i scénám a zvuk okolnímu hluku

red Zdroj: Samsung 10.4.2020 Hi-tech a bydlení

Funkce Adaptive Picture dokáže měnit jas i podle jednotlivých scén, Object Tracking Sound zase sladí zvuk s pohybem objektů na obrazovce.

 

Nové inteligentní funkce pro vylepšení zážitku z obrazu a zvuku nabízí letošní modelové řady televizorů QLED 8K a QLED 4K od Samsungu. Tradiční televizní senzory dokážou upravit jas obrazovky podle okolního světla v místnosti, ovšem technologie Adaptivní obraz u televizoru Q950T jde podstatně dále – jas se u ní mění v jednotlivých scénách, takže se diváci mohou těšit na špičkový obraz s dostatečným kontrastem v jakémkoli prostředí.

Samsung_Q950T_Active_Voice_Amplifier

Všechny QLED televizory od Samsungu pro letošní rok jsou také vybaveny  funkcí Zvuk sledující pohy Object Tracking Sound (OTS), která využívá umělou inteligenci pro sladění pohybu zvuku s pohybem objektů na obrazovce. Tím vzniká plnohodnotný a velmi kvalitní prostorový zvuk v uspořádání 5.1. Napomáhají tomu i reproduktory, které se nacházejí po všech stranách displeje QLED, a na zadní straně pak nechybějí ani basové subwoofery.

Nové televizory řady QLED 8K a QLED 4K kromě toho dokáží automaticky upravit úroveň dialogů, aby je nerušily zvuky v domácnosti, například mixér nebo vysavač. Technologie Active Voice Amplifier (AVA) automaticky tyto hluky detekuje a sama zesílí dialogy. QLED televize analyzuje každou scénu v reálném čase, aby identifikovala a zpracovala typ zvuku. Tento proces začíná tím, že oddělí a klasifikuje vstupní zvukové signály. Klíčové vlastnosti jsou poté zesílené a upravené tak, aby co nejlépe odpovídaly dané scéně.

Samsung_Q95T_Q90T_Q80T_4K_OTS

Doporučené maloobchodní ceny letošních modelových řady televizorů QLED začínají na 19 900 Kč na trhu jsou od již od dubna.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Samsung