ijournal.cz

Jak Paříž přišla do Bratislavy aneb studium na univerzitě MOD’SPE Paris CE

red Zdroj: MOD’SPE Paris CE 1.8.2017 Pro děti, Zajímavosti
Od září minulého roku působí v Bratislavě pobočka prestižní vysoké školy módy MOD’SPE Paris CE, která je jediná tohoto druhu v regionu střední Evropy. Studenti tříletého bakalářského oboru produktový manažer pro módní průmysl se učí, jak funguje móda v byznys prostředí. MOD’SPE navíc nabízí i širokou škálu mimo semestrálních aktivit a nezapomíná ani na ty nejmenší milovnice módy.

móda 

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY O PRÁZDNINÁCH 2017

Právě teď je pro zájemce o studium na MOD‘SPE nejvhodnější doba pro čerpání informací. Přijímací pohovory v angličtině lze absolvovat během letních prázdnin 2017.

„Kdo se přidá k MOD ́SPE Paris Central Europe, stává se nejen součástí Paris Fashion Business School, ale celé sítě složené z několika stovek podniků a bývalých absolventů, kteří jsou připraveni spolupracovat a pomáhat v průběhů celé nadcházející kariéry,“ zdůrazňuje Daniel WERTEL, ředitel MOD ́SPE Paris a předseda Francouzské federace dámské konfekce.

 intake-modspece-may

ODBORNÍCI Z PŘEDNÍCH SVĚTOVÝCH MÓDNÍCH DOMŮ JAKO LEKTOŘI

Lektoři na MOD’SPE Paris CE jsou odborníci z předních světových domů, mezi všemi jmenujme například Antonellu de Fazio, která působí jako designérka a spolupracuje se značkami jako Levi’s, Jacadi a La Halle. Dále pak Laur Meyrieux, která pracuje jako kreativní ředitelka a designérka pro módní značku Hermès nebo Vanessa Bruno. Zajímavý projekt má pod záštitou další lektorka z MOD’SPE Paris CE, a to Kamila Boudová, která propaguje střízlivý a ohleduplný přístup k módě, tzv. slow fashion neboli udržitelná móda. „Podle mě je udržitelná móda ta, která je vyrobena s respektem k planetě, lidem i k firmě. Jde o to, aby byla vyrobena za férových podmínek, kdy jsou lidé za danou práci adekvátně ohodnoceni. Důležité je také to, aby byla vyrobena buď z organických materiálů, které se dají kompostovat, nebo ze syntetických materiálů, které se dají dál recyklovat,“ říká slow fashion odbornice Kamila Boudová.

modelky 

SMALL FASHION UNIVERSITY

Máte doma dítko ve věku 10 – 15 let, které zajímá fashion prostředí a rádo by zažilo svůj vlastní týden módy? MOD’SPE Paris CE nabízí letní módní program Small Fashion University, kde si mladí návrháři vytvoří svůj vlastní model, zakusí si pocity na své vlastní módní přehlídce a zjistí, jaké trendy se objeví v nadcházející sezóně. Příměstský tábor je bilingvní (angličtina a slovenština, popřípadě čeština), pětidenní a koná se v Bratislavě v termínu 14.8. – 18.8. Program je opravdu bohatý včetně prezentace trendů, tvorby koláží, návštěvy známého módního návrháře atd. Korunou celé akce je závěrečná módní přehlídka a získání certifikátu.

 smallfashionuni

Více informací naleznete na webových či facebokových stránkách univerzity.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: MOD’SPE Paris CE