Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 18.Srpen 2019
ijournal.cz

Horké drinky na irský způsob – prohřejte tělo i smysl

red Zdroj: Jameson 5.3.2015 Gastronomie

Venkovní teploty ani nemusejí klesat tak hluboko, přesto nás touha po zahřátí většinou provází celou zimu. Někdy i pohled z okna stačí, aby se nám zimní plískanice vetřely až do duše. Proto se v tomto období více než kdy jindy chceme hýčkat a sklenka něčeho dobrého a teplého nás potěší, jak po lyžovačce, víkendové procházce nebo jen po návratu z práce. Možná vás ale v těchto chvílích přepadne neodolatelná chuť na něco extra. Inspiraci pro takové situace jsme hledali v Irsku – v zemi s pověstnými drsnými klimatickými podmínkami. Je jasné, že větrem ošlehaní Irové mají zaručené tipy, jak se prohřát a pohladit po duši. Díky těmto jednoduchým, ale dokonalým drinkům vám už nikdy nebude zima!

JAMESON IRISH COFFEE

Irish CoffeePřipravte si domácí Irskou kávu v té nejlepší kvalitě. Vaše denní porce kofeinu v této podobě povýší na luxusní horký koktejl. Chmury jsou pryč jako mávnutím kouzelného proutku.

Potřebujeme:

5 cl JAMESON Irish whiskey

2 čajové lžičky hnědého cukru

kávu (espresso + možno doplnit horkou vodou)

smetanu

Nejprve si připravte kvalitní šálek kávy. Na dno sklenky nalijte odměřené množství whiskey a přidejte hnědý cukr, poté kávu. Nakonec přes lžičku přilijte tekutou smetanu, kterou můžete předem promíchat s troškou cukru. 

HOT IRISH GINGER 

Hot GingerNic vás tak nezahřeje, jako kombinace whiskey a zázvoru. Dopřejte si nejjemnější whiskey Jameson v lahodném zázvorovém čaji s medem a citrónem a ubraňte se virózám!

Potřebujeme: 

3 cl JAMESON whiskey
šťávu z 1/8 citronu
1 čajovou lžičku medu 
zázvorový čaj (např. Ahmad Tea)
na ozdobu – kandovaný zázvor s cukrem 

Postup: 

Do šálku nalijte odměřené množství Jameson whiskey, přidejte citrónovou šťávu a lžičku medu. Vše zalijte připraveným zázvorovým čajem. Na závěr šálek dozdobte kandovaným zázvorem. Dobrou chuť!

Sledujte www.jameson.cz

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Jameson