ijournal.cz

Hola, hola, v lázních škola volá! Tip nejen pro maminky nemocných dětí

red Zdroj: www.lazneluhacovice.cz 5.1.2021 Pro děti, Rady, tipy, názory

Připadáte si jako v bludném kole? Když jsou školy otevřené, jsou vaše děti nemocné a jen se uzdraví, přechází se na distanční výuku? Už nevíte, kde najít čas na chození do práce a kde ukrást chvilku na domácí výuku? Řešení není tak složité jak se zdá. Pokud má vaše dítko chronické problémy, opakovaně ho trápí kašel nebo má předepsaná už několikátá antibiotika, zeptejte se svého lékaře, zda nemá nárok na lázně a dopřejte mu komplexní lázeňskou péči včetně školní výuky!

detska_lecba_dychaci_cviceni_foto_zdroj_Lazne_Luhacovice


Lázně nabízejí dvojitý bonus! Pomohou s léčbou i se školou.

V současné době, kdy na většině škol funguje distanční výuka i u těch nejmenších dětí, nabízí lázně jedinečný bonus v podobě nepřerušené školní výuky během celého pobytu v léčebně. „ Základní škola při dětské léčebně zajišťuje celoročně prezenční výuku pro všechny žáky, kteří se v Luhačovicích léčí. Pokud je tedy v provozu dětská léčebna, je v provozu také škola a školní klub. Je tomu tak i v této covidové době, kdy je školám zřízeným při zdravotnických zařízeních udělena výjimka a námi léčené děti chodí standardně do školy,“ vysvětluje MUDr. Jana Rydlová, ředitelka dětských léčeben Lázní Luhačovice, a. s., a dodává: „Samozřejmostí je dodržování všech hygienických a protiepidemiologických opatření ve všech prostorách školy i léčebny.“

Detska_lecebna_Vitkov_po_rekonstrukci_foto_zdroj_Lazne_Luhacovice


S jakými problémy dětí se ptát po lázních?

Například vleklý a neustupující kašel patří k nejčastějším příznakům onemocnění dýchacího ústrojí. Vážnost infekce samozřejmě musí posoudit ošetřující lékař dítěte. Nicméně pokud je dítě často nemocné, trpí záněty dýchacích cest a jsou mu opakovaně předepisována antibiotika, jsou velmi účinným řešením právě lázně, které u chronických onemocnění pomohou stav stabilizovat,“ uvádí MUDr. Jana Rydlová. „U dětí s častými nemocemi dýchacího ústrojí je důležité rozetnout kruh stále se opakujících infektů. U dětí s chronickými nemocemi jako je například průduškové astma, dojde ke stabilizaci nemoci, snížení počtu akutních vzplanutí nemoci během roku a omezení nutnosti brát tzv. úlevové léky. Starší děti mají daleko méně absencí ve škole a jejich rodiče nechybí v zaměstnání“, vysvětluje hlavní přínosy léčbyMUDr. Jana Rydlová.

detska_lecba_perlickova_koupel_foto_zdroj_Lazne_Luhacovice
Děti od šesti do osmnácti let jezdí do lázní bez doprovodu, ale jsou 24 hodin denně pod odborným dohledem sester, vychovatelek a dalšího odborného personálu. Nemusíte se tedy obávat, že o vaši ratolest nebude dobře postaráno. A čas, který ušetříte, když si nebudete muset hrát na paní učitelku, věnujte sami sobě, určitě si to zasloužíte!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.lazneluhacovice.cz