ijournal.cz

Hanka Křížková bude zpívat pro onkologicky nemocné děti

red Zdroj: Divadlo Hybernia, Grévin 30.10.2015 Hudba

Zpěvačka a herečka, věčně dobře naladěná, usměvavá Hanka Křížková zažívá šťastné období. Nejenom že se jí pracovně velmi daří, ale šla do sebe a začala bojovat s nadváhou, která ji část života trápí.

„Nehladovím, jím velmi dobře, zdravě a přitom hubnu. Dole už mám 16 kilogramů. A ani to moc nebolelo. Jen to trochu bolí mojí peněženku, protože si musím nechat přešívat oblečení a kupovat nové. Ale baví mě to a ráda to kvůli tomu obětuju,“ říká jedna z nejobsazovanějších zpěvaček a hereček na české muzikálové scéně.

Žádné koktejly ani zázračné pilulky na hubnutí. Křížková totiž najela na systém, který zaručeně pomáhá.

HK schody foto Olga Hruskova„Opravdu jsem v životě vyzkoušela všechny diety na světě a vždycky se to minulo účinkem. Až jsem se dostala na systém metabolic balance, kde mi z kapky krve zjistili, co mám jíst, co je pro mne vhodné, co naopak ne. Jen jsem musela vynechat cukr, pšeničné potraviny a alkohol, respektive vínko, které mám ve zdravé formě velmi ráda.  Ale jinak jím velmi dobře, chutně a rozhodně nehladovím. A pravdou je, že jednou za čas si mohu dovolit malinko zhřešit,“ prozradila „tajný“ recept na váhový sešup zpěvačka,

Hubnutí nebylo nijak dramatické. Svou váhu zredukovala za téměř pět měsíců. „Když mi řekli, že jsem vlastně shodila „46 kostek másla“, tak to se mnou trochu zamávalo. Jsem ale šťastná, že se to povedlo. Pár kilogramů bych ráda ještě do Vánoc sundala, ale pak budu velmi spokojená. Prospěje to mému srdci, kloubům, z nichž mám už dva umělé a především celkově mé pohodě doma i na jevišti,“ usmívá se rodačka z jihočeských Strakonic.

Nyní chodí také na „ozdravnou kůru“ na kliniku k přední české odbornici MUDr. Ivaně Němečkové, která pečuje o řadu celebrit. Zpěvačce se pomocí speciální metody snaží zpevnit lehce povislou kůži na krku a na pažích, která je po zhubnutí znatelnější. A to se velmi dobře daří.

Vzhledem k hubnutí musí proměnit šatník. „Konečně můžu nosit věci, které jsem před tím nemohla, začínám nosit barevné věci a lehce těsnější. S tím mi velmi pomáhá můj kamarád   a skvělý stylista a vizážista Kája Pavlíček, který je obrovský profesionál a ještě je s ním ke všemu neskutečná legrace. Ráda se směju, mám ráda humor a nadsázku a třeba když jsme vybírali to oblečení, tak jsme se u toho neskutečně nasmáli,“ podotkla Křížková.

Nyní se pilně připravuje na 4. listopadu, protože v pražském Divadle Hybernia bude mít svůj velký benefiční koncert a výtěžek je věnován Občanskému sdružení Sluneční paprsek, které založil známý lékař MUDr. Pavel Boček. Hanka Křížková je patronkou sdružení a téměř každý rok jezdí na ozdravné pobyty, které právě Paprsek pro děti po onkologické léčbě pořádá.

HK plakat beneficni koncert

Zpěvačka funguje nejenom jako patronka, ale hlavně jako hodná teta, psycholog pro citlivé dětské duše právě po mnohdy velmi složité léčbě. Kromě toho se letos na scénu v pěti českých městech vrací slavný, výpravný muzikál Popelka na ledě, kde hraje macechu. 

„A pak 14. prosince mám takový malý recitál Slavní mezi slavnými v úžasném Muzeu voskových figurín Grévin v Celetné ulici, na který se také moc těším. Bude to zase něco úplně jiného, než jsou ty velké koncerty,“ láká a zve Hanka Křížková.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo Hybernia, Grévin