ijournal.cz

Festival Evolution tento víkend bude! Co si nenechat ujít?

red Zdroj: www.festivalevolution.cz 16.9.2020 Aktuality a pozvánky, Festivaly

Víkend 18. – 20. září se na Výstavišti v Praze Holešovicích ponese v duchu zdravého životního stylu. Konat se zde totiž bude Festival Evolution, na kterém pořídíte nejen potraviny v bio kvalitě, přírodní kosmetiku a ekologické produkty, ale navíc zde načerpáte na jednom místě informace, ke kterým byste si jinak hledali složitě cestu.

Není moc míst, kde se pod jednou střechou prolíná pět oblastí jako zdraví, ekologie, bio styl, alternativa a osobní rozvoj, které na sebe vzájemně navazují a doplňují se. Ať už patříte k pravidelným návštěvníkům Festivalu Evolution, nebo ho letos navštívíte poprvé, určitě budete odcházet plni nových podnětů a inspirace. Těšit se můžete na 400 vystavovatelů a 150 vystupujících, kteří se během tří dnů vystřídají na šesti pódiích.

Evolution

Jsme to, co jíme

V dnešní době se v informacích z oblasti výživy mnohdy ztrácíme: Je lepek špatný? Co mléčné produkty? Jak děti přimět, aby konzumovaly například fermentované potraviny? Co mám jíst, když mám potravinovou alergii či intoleranci? Jak zajistím, aby mělo veškeré potřebné živiny? Odpovědi (nejen) na tyto otázky nastíní například specialistka na výživu Eva Hájková. Barbora Harvišová se podívá na posílení naší imunity pomocí bylin a Petra Vašková se zamyslí nad tím, jestli je cukr opravdu hrozbou či drogou. Jeden z nejuznávanějších lékařů funkční medicíny Jan Vojáček prozradí, jak důležitá je míra odolnosti našeho organismu, zejména vůči stresu. Připravena jsou také témata se zaměřením na bylinkářství, homeopatii nebo celostní medicínu.

Ekologicky, udržitelně i pomalu

Podíváme se na to, jak i malé krůčky, které může udělat každý z nás, ovlivní to, jak bude vypadat náš svět v budoucnosti. Chybět nebude návod Kateřiny Horáčkové na jedlé lesní zahrady nebo návrhy na městské zahrady budoucnosti v podání Karolíny Dvořákové a Magdalény Prunerové. Své místo v programu bude mít udržitelné cestování s Weef a Lucií Vokounovou nebo „pomalé nákupy“ v podání Jany Grillové ze scuk.cz. O tom, že biosušenky se mohou propojit s Plzeňským Prazdrojem a báječně to funguje, vás ve své přednášce o cirkulární ekonomice přesvědčí Jan Zeman.

Evolution

Pracujte na sobě

Že při péči o zdraví nesmíme zapomínat ani na svou duševní pohodu, se přesvědčíte na přednáškách věnujících se osobnímu rozvoji. Jak do svého života vnést skutečnou změnu poradí Mark Dzirasa, Milan Studnička prozradí, jak z puberťáka udělat parťáka a Petr Beneš ví, jak se nezbláznit z digitálního světa. Ruku v ruce s osobním rozvojem jdou i další přístupy, které budou reprezentovat například Lucie Königové, Marcela Avramopulu, Abhejali Bernardová nebo třeba profesorka Anna Hogenová nebo docent Jiří Růžička. Svůj pohled na svět prozradí ve společné diskuzi Ivan O. Štampach, Max Ščur a Šimon Grimmich.

 Evolution


Téma sexu není tabu

Veronika Vieweghová a Petr Jan Křen se podívají na alchymii vztahů jako na věčné téma ve společnosti. Partnerská a rodinná poradkyně Charlotte Benátská vysvětlí, co vůbec znamená spojení „pracovat na sobě“ a nabídne tipy, jak ve vztazích předcházet konfliktním situacím, aby se oba partneři cítili ve vztahu dobře. Ondřej Lakomý vás zasvětí do fungování zákona přitažlivosti, který může být klíčem k uskutečnění vašich snů. Jak sladit rozdílné intimní potřeby mužů a žen prozradí Lucie Sitařová a Martin Plas. Ivo Janeček tvrdí, že většina lidí sex prostě neumí. Protože lidská sexualita má obrovské možnosti, ale lidé je neznají. Co myslíte?

 

Festival pro celou rodinu

„Kromě přednášek, seminářů a uměleckých vystoupení připravujeme také konzultace a poradenství, kuchařská dema, ukázkové lekce, praktické workshopy nebo programy pro děti,“ říká Ctirad Hemelík, zakladatel festivalu pro všechny, kteří to vidí #prostejinak.

 

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů najdete na webových stránkách www.festivalevolution.cz.

Festival Evolution

18. – 20. 9. 2020

Otevřeno: pátek + sobota 10 – 19 hodin, neděle 10 – 18 hodin

Výstaviště Praha Holešovice

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.festivalevolution.cz