Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pátek, 24.Květen 2019
ijournal.cz

Dům vláčků potěší malé i velké milovníky vlaků a železnic

red Zdroj: Dům vláčků 13.12.2015 Pro děti, Zábava

Součástí expozice je ojedinělé muzeum modelových železnic jediné svého druhu na světě

Vlak. Pro někoho pouze dopravní prostředek, pro jiného oblíbená hračka, pro dalšího zábava, pro někoho vášeň a zdroj inspirace. Ať už patříte k jakékoliv skupině, nově otevřený Dům vláčků na Petřinách v Praze 6, rozhodně stojí za to navštívit i díky ojedinělé interaktivnosti. Na ploše 1.500 m2 čeká na všechny mnoho funkčních modelových kolejišť, zahradní kolejiště, ale také ojedinělé muzeum modelových železnic a především možnost vyzkoušet si řízení provozu některých vlakových modelů. Pro nejmenší je zde pak připraven dětský koutek, a kdyby někoho prohlídka unavila, může využít místo pro odpočinek a občerstvení. Dům vláčků se nachází ve 2. patře obchodního centra přímo u zastávky metra A – Petřiny. Otevřeno je denně od 10.00 – 18.00 hodin.

Více na
www.dumvlacku.cz.

Dum vlacku 2
Rodinné výpravy za zábavou i poznáním patří k nejkrásnějším okamžikům rodinného života. Děti se těší a rodiče si užívají bezstarostnou radost svých potomků. Dům vláčků je místem pro rodiny jak dělaným. Zatímco klukům i holkám budou zářit oči z možnosti vyzkoušet si řízení provozu některých kolejišť, velcí ocení dokonalost modelů a absolutní autentičnost – například 7 metrů dlouhý model Negrelliho viaduktu v měřítku 1:160, či do nejmenších detailů propracované kolejiště Jindřichohradeckých místních drah – budí dojem zmenšené reality. Ženy budou rovněž překvapeny, například zahradní kolejiště, rozprostírající se na ploše 60 m2, potěší i něžné duše žen a dívek a navíc si provoz mohou částečně řídit sami návštěvníci.

Starší pamětníky či milovníky historie nadchne ojedinělé muzeum modelových železnic uprostřed expozice, které je jediné svého druhu u nás i ve světě. Vystaveny jsou zde modely z produkce bývalé NDR, které k nám byly v hojné míře dováženy ve 2. polovině minulého století a mnohým dospělým připomenou dětství a mládí. Přehlednou formou se zde mohou návštěvníci seznámit nejen s ucelenou kolekcí tehdy vyráběných modelů, ale také s historií jednotlivých firem a událostmi, které tuto oblast ovlivňovaly. Součástí sbírek jsou i některé prototypové modely, k jejichž sériové výrobě nedošlo, nebo modely, které byly určeny pouze pro vývoz do tzv. nesocialistických států.

?????????????

V Domě vláčků si rovněž osvojíte nejnovější trendy v oblasti řízení modelových kolejišť. Připraveno je kolejiště s digitálním systémem Z21, umožňující ovládání pohodlně přes iPhone či tablet, nebo zařízení „smartRail“, na němž lze vyzkoušet všechny funkce moderních digitálních lokomotiv i bez kolejiště.

Pro nejmladší návštěvníky je připraven dětský koutek, pro všechny pak promítání na řadě velkoplošných obrazovek, místo pro posezení, odpočinek a také občerstvení.

Dům vláčků se bude i v dalších letech rozrůstat o další kolejiště a expozice, a to zhruba v 4 měsíčních intervalech, takže se i pravidelní návštěvníci mají stále na co těšit. V následujícím roce má být dokončeno kolejiště ve velikosti TT, znázorňující část koridoru Schöna (Hřensko) – Bad Schandau, otevřena expozice tramvajových modelů i s kolejemi, v prostorách muzea budou zpřístupněny sbírky modelů autíček a stavebnic budov a doplňků. V příštích letech je pak plánována stavba největší atrakce – 22 metrů dlouhý model pražského hlavního nádraží.

Dum vlacku 1
Dům vláčků najdete v 2. patře obchodního centra, přímo na nové stanici metra A Petřiny, ze Smíchova můžete využít také autobusovou linku č. 191, z centra tramvaje 1 a 18.

Otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hodin.

Aktuální informace naleznete na: www.dumvlacku.cz, www.facebook.com/DumVlacku/twitter.com/DumVlacku  

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Dům vláčků