Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 22.Říjen 2019
ijournal.cz

dTest: zubní kartáčky

red Zdroj: dTest 29.2.2016 Testy

Elektrické zubní kartáčky: udržují zuby zdravější, liší se hlavně výdrží baterie a spotřebou elektřiny.

Dlouhodobé vědecké výzkumy ukazují, že s elektrickými kartáčky se daří udržovat zuby zdravější než s těmi klasickými. Spotřebitelský časopis dTest otestoval 8 elektronických zubních kartáčků a zjistil, že největší rozdíly jsou hlavně ve výdrži baterie a ve spotřebě elektřiny. U některých přístrojů se spotřeba lišila až třináctinásobně a dva modely dokonce překročily stanovené limity.

 dtest_kartacky

Odborníci mezi testovanými výrobky našli přístroje, které na jedno nabití při denním používání (dvakrát 2 minuty) vydrží déle než měsíc. Zároveň ale také odhalili ty, které za stejných podmínek vydrží jen zhruba 12 dnů. To znamená, že na jedno nabití zvládnou pracovat ani ne hodinu. „Vůbec nejkratší provozní doba byla naměřena přístroji WaterPik Sensonic Professional Plus SR3000E, a to pouhých 46 minut. Nejlépe se z hlediska výdrže baterie osvědčil Remington SFT-100, který na jedno nabití vydržel až 148 minut,“ uvádí Hana Hoffmannová, vedoucí redakce časopisu dTest.

dtest_kartacky_2

Rozdíly ve spotřebě jsou i několikanásobné. Některé přístroje překročily limity

Hodnocení spotřeby energie bylo rozděleno do tří fází. Odborníky zajímalo, jak náročný je přístroj z hlediska spotřeby energie při nabíjení, jaký příkon má dobíjecí stanice ve stavu stand-by a jaká je spotřeba při umístění nabitého kartáčku v nabíjecí stanici, tedy při udržování plně nabité baterie. V druhé kategorii se našli dva hříšníci. U jejich dobíjecích stanic byl ve stavu stand-by naměřen příkon vyšší než 1 watt, čímž tyto přístroje překročily limit, který pro tento režim stanovuje evropské nařízení. Tytéž kartáčky si vysloužily snížené hodnocení i za spotřebu energie při udržování plného nabití. Jejich spotřeba během 24 hodin byla ve srovnání s ostatními několikanásobná. „U kartáčku WaterPik Sensonic Professional Plus SR3000E bylo naměřeno 39 watthodin, u Remington SFT-100 25 watthodin. U nejlépe hodnoceného přístroje Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 činila spotřeba pouze 3 watthodiny, což je třináctkrát méně než u zmíněného modelu WaterPik,“ říká Hana Hoffmannová.

Výbava

Časopis dTest kladně hodnotil přístroje, které mají protiskluzovou rukojeť, časovač nebo senzor tlaku. Tyto funkce sice nejsou pro práci elektrického zubního kartáčku nezbytné, jsou ale praktické a usnadňují práci. Časovač změří dobu čištění zubů, indikátor tlaku zase upozorní, pokud na zuby příliš tlačíte. Užitečné je pochopitelně i pouzdro na cesty.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: dTest