Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 23.Červenec 2018
ijournal.cz

Drinky pro energii, zdraví i krásu

red Zdroj: Grand Hotel Kempinski High Tatras 20.9.2015 Gastronomie

Dobít si baterky, chránit se proti nachlazení a zhubnout nějaké to kilo? Jedině s drinky od šéfkuchaře z Grand Hotelu Kempinski v Tatrách!sefkuchar

Dovolené jsou dávno pryč a s nimi možná i energie, kterou jste na nich načerpali. Dobít baterky si můžete znovu a to velmi jednoduše – stačí si namíchat ten správný drink. Jen pro vás ho připravil šéfkuchař Grand Hotelu Kempinski High Tatras Tomáš Tejbus.

A přidal ještě dva další: pro zdraví a štíhlou linii.

meloun-hrozno-broskevRychlé dobití baterek: Hrozno – broskev – žlutý meloun

Tento drink (smoothie) je skvělou energetickou bombou, když cítíme, že nám docházejí síly při práci, anebo jiné namáhavé činnosti. Žlutý meloun obsahuje hodně vody, zvyšuje soustředěnost a uvolňuje nervový systém. Hroznový cukr se uvolňuje do krve postupně a udržuje nás v dobré energetické kondici, hrozno má  zároveň  omlazující účinky. Broskev podporuje činnost mozku, odstraňuje únavu a slabost, dokonce zlepšuje náladu.

tepla_limonada_zazvor-citron-mataProti nachlazení a chřipce: Zázvor – máta – citrón a horský lesní med

Z následující kombinace dokážeme doslova vyčarovat elixír proti nachlazení a chřipce. Zázvor známý také jako ďumbier, má antibiotické účinky a zároveň obsahuje látky, které vám prohřejí celé tělo. Máta podporuje imunitní systém, má antiseptické účinky a odstraňuje bolesti končetin a kloubů. Citrón je samozřejmě obrovským zdrojem vitaminu C a med je velmi silný proti tvorbě infekcí. Takováto teplá limonáda je skvělým společníkem v období dlouhých podzimních večerů, osvěží, zahřeje a postará se o pevné zdraví.

Svěží hubnutí s ananasem, grapefruitem a limetkou

Skvělý fresh džus, který nám dokonce pomůže při naší snaze shodit pár kilo. Ananas podporuje trávení a čistí trávicí trakt, navíc podporuje trávení bílkovin. Grapefruit pomáhá správnému nastavení metabolizmu a má nízký obsah cukru a zároveň podporuje obranyschopnost organizmu. Limetka nám po dobu hubnutí doplní vitamin C a příjemně osvěží.

 vse

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Grand Hotel Kempinski High Tatras