ijournal.cz

Dopřejte sobě tolik potřebnou regeneraci ve Studiu Danah

red Zdroj: Studio Danah 13.3.2018 Krása a zdraví

Pořád jste v zápřahu a málokdy si najdete čas na tolik pro tělo potřebný odpočinek. Fyzická námaha, a to ať už je jakákoliv, vyvolává únavu. Bez potřebné regenerace jsme unaveni a nefungujeme správně. Lidské tělo potřebuje dlouhou dobu, aby zregenerovalo celé spektrum tělesných funkcí potřebných do dalšího dne. Tomuto procesu lze jít naproti. Ve Studiu Danah jsou proto dostupné různé regenerační programy.

Kosmetická ošetření

Pro omlazení a regeneraci pleti používáme jen ty nejkvalitnější produkty a kosmetiku americké značky Forever, která využívá sílu aloe vera, kyseliny hyaluronové či mořských řas. Společnost Forever je největším pěstitelem aloe vera na světě a její produkty jsou vysoce ceněny. Ke kosmetickým ošetřením využíváme nejmodernějších metod například ultrazvuk, IPL světlo, laser a jiné.

Masáže

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně ošetřovat zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou relaxační a regenerační terapie:

  • prokrvuje kůži a svalstvo, urychluje odvod škodlivin a únavových látek
  • prohlubuje dech a tím zvyšuje kapacitu plic
  • uvolňuje celkové napětí organismu
  • používáme kvalitní esenciální oleje

Aromaterapeutická zkráceně aroma masáž sloužící k hlubokému uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad a ztuhlost šíje. Přináší uklidnění nervového systému, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, celkově osvěží celé tělo. Speciální masáž pro ženy zmírňují menstruační bolesti, působí jako prevence proti gynekologickým onemocněním a je vhodná při plánovaném otěhotnění. Naopak medová masáž je stará osvědčená detoxikační metoda. Jde o masáž, která využívá účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. To baňková masáž patří k nejstarším masážním terapiím, která zlepšuje příliš silnou menstruaci a závratě.

 Studio Danah

Další velmi užitečné masáže:

  • lymfatická masáž chodidel – zlepšuje činnost jednotlivých orgánů
  • lymforytmická masáž prsou– jde o masáž na uvolnění mezižeberních svalů a napětí na hrudi
  • maska na zpevnění prsou– zpevní prsa a vypne pokožku poprsí
  • manuální lymfodrenáž– pomůže s  celkovou detoxikací těla, snižuje otoky a odvádí vodu, navíc ulehčí křečovým žilám

Program na celulitidu

Celulitida neboli pomerančová kůra je estetický neduh vyznačující se jamkami, měkkou a hrbolatou kůži v oblasti hýždí, stehen, břicha a paží a trápí téměř každou ženu. Aby nebyla prokletím, je možné, dle jejího rozsahu, individuálně sestavit po krátké konzultaci program zahrnující podtlakovou masáž nohou hýždí a dalších partií těla, baňkování, různé druhy zábalů, detoxikační kúru aj.

V dobrém regeneračním studiu by měly pomáhat také Green Press 12 nohavice, což jsou lymfodrenážní kalhoty, které znatelně pomohou na otoky, křečové žíly, bolesti a revma. Green Vac je tlaková a podtlaková masáž prováděná baňkami. Pomáhá proti celulitidě a výrazně zpevňuje pokožku těla.

Program pro detoxikaci organismu

Detoxikace organismu znamená vyplavení usazenin z těla a odlehčení přetíženým orgánům. S tím pomáhá detoxikační kúra C9, která zároveň správně vyživuje a nastartuje úspěšné hubnutí. Detoxikační kúra s aloe vera gelem rozpouští usazeniny v celém těle, tedy i ve střevech.

Dana HodanováHubnutí, pedikúra, solárium a permanentní make-up

Z dalších služeb můžeme doporučit individuální poradenství s hubnutím. Ošetření nohou kvalitní kosmetikou pomůže dosáhnout toho, aby nohy vypadaly krásně a zdravě. „I za nejvyšších venkovních teplot si u nás můžete dopřát příjemné opalování v soláriu Ergoline 300 v klimatizované místnosti. A rozhodně doporučuji vyzkoušet také luxusní krémy Beluga s výtažky z kaviáru,“ radí Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studiu Danah.

Permanentní make-up

A pokud vás nebaví každý den se líčit, navštivte studio a nechte se zkrášlit permanentním make-upem!

Stabilizační a Mobilizační systém (SM systém)

Unikátní princip cvičení se speciálním elastickým lanem se doporučuje lidem s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti a těm s výhřezem ploténky a u skoliózy. Při cvičení dochází k protahování a aktivaci spirálních svalových řetězců, které zužují obvod pasu a protahují tělo směrem vzhůru. Cvičení je vhodné pro všechny bez ohledu na věk nebo pohlaví.

smsystem_vsichni
Toto cvičení prošlo čtyřicetiletým vývojem. Vymyslel ho MUDr. Richard Smíšek, lékař, vědec a specialista v oboru rehabilitace. Novým pohledem na pohybový aparát a tím, že už pomohl 10 000 lidem, kteří se spokojeně vrátili k pohybu bez bolesti,  se zapsal do dějin českého lékařství.

Princip cvičení

Hlavním principem cvičení je stažení obvodu pasu šikmými břišními svaly a protažení páteře směrem vzhůru. Tím dochází k nasátí tekutin do disku (ploténky) a podpoře jeho výživy. Správné držení těla, nejen při pohybu, aktivuje svalové řetězce, ty se propojí od ramen až po chodidla a tvarují i klenbu nohy. Zdravotní stav se dá upravit tak, abychom žili bez bolesti.

páteř DM_plakátCvičení SM systémem zvládnou jak děti, tak i starší lidé, lze jej provádět vsedě a následně, až bude tělo stabilní, přejít na cvičení ve stoje. „Cvičení je vhodné v těhotenství, kdy zdravě posiluje svaly břišní, svaly pánevního dna i hýžďové svaly. Díky propracovanému systému, se během cvičení protahují svaly přetěžované, například oblast krční a bederní oblast,“ radí Dana Hodanová.

O tom, že tento druh cvičení pomáhá, nás přesvědčují vrcholoví sportovci. Ti ho používají při kondičních trénincích s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu. SM systém doporučuje i Ondřej Bank, bývalý alpský lyžař, několikanásobný mistr ČR, olympionik a nyní trenér Ester Ledecké. Díky SM systému se Ondřej vrátil za pět měsíců po výhřezu ploténky do plné výkonnosti. Za rok a půl následně vyhrál 5. místo na Olympiádě v Soči.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Studio Danah