Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 15.Září 2019
ijournal.cz

Do projektu Podejme ruku Ukrajině se zapojily tváře české kultury

red Zdroj: Forum kulturního partnerství z.ú. 17.9.2014 Akce

Válková, Smetana a další celebrity darovaly věci do dražby.
O tom, že aktuální politická situace na Ukrajině není Čechům jedno, svědčí fakt, že se i osobnosti české kultury aktivně zapojují do pomoci zraněným. Do charitativního projektu s názvem Podejme ruku Ukrajině se zapojila například Bára Basiková, Petr B. Novák, Tatiana Medvecká, Gabriela Pyšná, Jarek Šimek, Lenka Vlasáková, Jitka Válková, Emma Smetana či Lenny Trčková. Za úkol měli buď ztvárnit svou představu o strážných andělech či darovat něco od srdce. Jitka Válková sama vyrobila a do aukce tak přispěla korálkovými náramky, Emma Smetana zase darovala jedny ze svých nejoblíbenějších letních bot.


Emma Smetana

Forum kulturního partnerství z.ú. ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a za podpory primátora RNDr. Tomáše Hudečka pořádalo v pondělí 15. září v prostorách Staroměstské radnice charitativní vernisáž obrazů a darů od českých osobností. Tato jedinečná díla byla nejen k vidění, ale i ke koupi. Výtěžek poputuje konkrétně na léčení dvou ukrajinských chlapců zraněných na jaře v kyjevském Majdanu, kterým byla amputována noha v pražských nemocnicích a kteří v současné chvíli prochází léčbou ve zdejších rehabilitačních zařízeních.

Mezi vydraženými věcmi je například keramická želva od Jarka Šimka, náramek Jitky Válkové, který byl dokonce vydražen ještě před oficiálním začátkem aukce či náhrdelník od Báry Basikové. Věci, které nenašly svého nového majitele, budou dál draženy zde: https://www.facebook.com/groups/1482436548673573/

Jitka Válková při dražbě 

Díky projektu Medivak se někteří ranění dostali do péče českých lékařů. Mezi nimi byli i mladí chlapci, kterým musela být pražskými doktory amputována noha a tím jim byl zachráněn život (Olexsandr Kozlovský, 16 let a Oleh Topolnický, 24 let). Svým finančním darem můžete pomoci i Vy! Stačí si vydražit obraz na xxx nebo přispět na účet 617617617/0600.

 Keramická želva od Jarka Šimka

Jako poděkování českým lékařům následoval v divadle Broadway benefiční koncert s názvem „Andělé v bílém“ jako poděkování doktorům pražských nemocnic, kteří operovali ukrajinské raněné v rámci projektu Medivak a na podporu záchrany života dalších. Na koncertě vystoupila například populární ukrajinská skupina Pikkardijská Tercija, dále pak Sláva Korsak, Světlana Zaharuk,  Olexandr Kozlovský. Celým večerem všechny přítomné provedla Česká miss 2010 Jitka Válková.

 

Za veškerou podporu předem děkujeme!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Forum kulturního partnerství z.ú.